ziemojad brazylijski

Ziemiojad Brazylijski – warunki hodowli


Akwarystyka opisuje wiele bardzo ciekawych i nietypowych gatunków ryb. Należy do nich ziemiojad brazylijski. Jak wskazuje jego nazwa, rybki tego gatunku poszukują pożywienia wśród podłoża. Przekopują one dno. Trzeba jednak przyznać, że jeśli chodzi o warunki hodowlane, to nie są one zbyt wymagające. Ich ubarwienie jest dość ciekawe, ponieważ przechodzi od kremowego po brązowy, do ciemnej szarości. Jeśli chodzi o pożywienie, to nie są zbyt wymagające, ponieważ tolerują pokarm żywy i pokarm suchy.

ziemojad brazylijski
Ziemojad brazylijski – zdjęcie ze strony Superakwarium.pl

Warunki panujące w akwarium również nie muszą być specjalnie przystosowane, ponieważ tolerują temperatury pomiędzy dwudziestoma, a dwudziestoma pięcioma stopniami. Należą do rodziny pielęgnicowatych, podobnie jak skalary, jednak są dużo większe. Osiągają długość do trzydziestu centymetrów. Jeśli ktoś zdecyduje się na ten gatunek rybki, to powinien pamiętać o zabezpieczeniu roślinek na dnie, ponieważ ziemiojady przekopując podłoże mogłyby wykopywać roślinki, a nawet podgryzać korzenie. Akwarystyka radzi, by umieszczać je w drobnych pojemniczkach z kamykami.

Powyższy artykuł powinien zapoznać Ciebie z tematem: ziemiojad brazylijski, ziemiojad  Zapraszam do komentowania newsa oraz polecenia znajomym.

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *