pies

Zdrowe posiłki dla psa. Wskazówki jak prawidłowo odżywiać psa


Jeśli mówimy o odżywianiu psa, to powinniśmy skupić się na zbilansowanych posiłkach, czyli takich, które pozwolą na zapewnienie właściwych potrzeb żywieniowych u zwierzaka. Oczywiście należy pamiętać, że tego typu zasady muszą być dopasowane do aktualnego wieku psa. Różnica między żywieniem szczeniaka a dorosłego psa, jest bardzo duża, dlatego musimy, starannie przygotować zwierzakowi posiłek pamiętając, że zdrowe jedzenie to przede wszystkim mięso, tłuszcze, jarzyny, owoce oraz inne witaminy czy związki mineralne, służące jako wypełniacze.

pies
Zdjęcie ze strony Pixabay.com

Złe odżywianie psa

Zły dobór produktów spożywany przez psa może doprowadzić do braku potrzeb witamin, a to z kolei przełoży się niekorzystnie na zdrowie samego zwierzaka. Zły dobór posiłku może doprowadzić do krzywicy, problemów ze stawami, a nawet do poważnych dysfunkcji przewodu pokarmowego u naszego zwierzaka. Pamiętajmy, że jest to bardzo poważne zagrożenie, którego nie wolno nam bagatelizować w końcu chodzi o zdrowie i życie naszego pupila. Odpowiednim posiłkiem dla dojrzewającego psa jest dobrze przygotowane jedzenie.

pies
Zdjęcie ze strony Pixabay.com

Nie dawajmy zwierzakowi resztek ze stołu czy też kaszy z mięsem, ponieważ jest ona bardzo ciężkostrawna i przy dłuższym odżywianiu doprowadzi do poważnych dysfunkcji pokarmowych u zwierzaka. W domu można przygotować dobry posiłek dla zwierzaka, ale musimy się na tym znać, ponieważ brak wiedzy nie pomoże, tylko zaszkodzi naszemu zwierzakowi, dlatego lepiej kupować gotowe produkty, przeznaczone dla psów. Wtedy mamy całkowitą pewność, że posiłek w żaden sposób nie zaszkodzi naszemu pupilowi.

Brak tagów.

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *