wyżeł włoski

Wyżeł Włoski opis rasy, ciekawostki, cena, informacje, hodowla


Jeden z pierwszych wyżłów. Zasłynął faktem, że stał się reproduktorem wielu innych, zapomnianych lub wyginiętych ras. Jest nieugięty w swoich postanowieniach oraz bardzo aktywny na polu łowieckim. Psy są niezwykle bystre. Doskonale znają się na ludziach i wiedzą komu mogą zaufać, a komu nie. Nie zaleca się trzymania ich w domu. Cenią sobie wolność oraz warunki życia na wsiach.

wyżeł włoski hodowla
Wyżeł włoski hodowla – zdjęcie ze strony Psy-pies.com

Niechętnie komunikują się z kotami lub innymi, mniejszymi od siebie zwierzętami. To wyżeł włoski stara się być alfą stada, dlatego należy pamiętać, aby nie kupować żadnego szczeniaka do towarzyszenia tym psom. Doskonale komunikują się z dziećmi i nie są agresywne wobec osób starszych. Oprócz wytrwałości, mogą zagwarantować całkowite oddanie właścicielowi. Żyją statystycznie do 15 lat i przez cały ten czas pozostają niezwykle aktywne. Co jest warte uwagi to fakt, że potrafią znakomicie polować na gryzonie typu szczur czy mysz.

Powyższy artykuł powinien zapoznać Ciebie z tematem: wyżeł włoski cena, wyżeł włoski hodowla. Zapraszam do komentowania newsa oraz polecenia znajomym.

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *