wypadająca sierść u psa

Witaminy dla psa na sierść. Wypadająca sierść u psa?


Lato to z pewnością najlepsza pora roku dla każdej osoby, niestety najbardziej na tym wszystkim cierpią psy, ponieważ słońce jest dla nich bardzo niebezpieczne. Problem jest szczególnie widoczny u psów, które posiadają bardzo mało owłosienia lub są całkowicie pozbawione sierści. Dłuższe przebywanie na słońcu z takim zwierzęciem, może się skończyć dla zwierzaka poważnymi popatrzeniami słonecznymi. Nawet jeśli mamy psa posiadającego bujne owłosienie, problem i tak jest poważny, ponieważ w takich wypadkach do oparzeń może dochodzić w okolicach nosa lub uszu psa.

pies
Witaminy dla psa na sierść – zdjęcie ze strony Pixabay.com

Sierść jest bardzo ważnym elementem ochronnym u każdego zwierzaka, ponieważ całość tworzy szczelną warstwę izolacyjną, która jest w stanie ochronić psa, przed najgorszym słońcem, ale także i zimnem w zależności od warunków na zewnątrz. Nie wolno więc przycinać zbyt krótko przycinać sierści, ponieważ skóra zwierzęcia staje się bardziej podatna na poparzenie. W takich sytuacjach lepiej jest po prostu unikać słońca, a uszy i nos pupila posmarować specjalnym kremem, który będzie pełnił funkcję filtra ochronnego.

wypadająca sierść u psa
Wypadająca sierść u psa – zdjęcie ze strony Pixabay.com

Warto pamiętać, aby tego typu kremy zawierały filtr UV 15, ponieważ jest on w stanie najskuteczniej chronić zwierzaka, przed poparzeniami. Pamiętajmy, że ochrona psa, jest bardzo ważna, ponieważ zwierze nie jest w stanie samo poradzić sobie z upalnym słońcem. Jeśli chcemy jednak wybrać się ze zwierzakiem, na plażę, to najlepiej zrobić to w godzinach wieczornych, kiedy słońce nie jest tak dużym zagrożeniem dla psa.

Powyższy artykuł powinien zapoznać Ciebie z tematem: witaminy dla psa na sierść, wypadająca sierść u psa. Zapraszam do komentowania newsa oraz polecenia znajomym.

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *