west highland white terrier

West Highland White Terrier charakter, opinie, cena, hodowla


Bardzo ciekawa rasa, która w latach osiemdziesiątych została udomowiona. Co jest ciekawe to fakt, że West Highland jest psem idealnym na polowania, choć właścicielom szkoda wypuszczać ich do lasu. Są psami bardzo ładnymi oraz zachowują się elegancko. Potrafią bronić swojego terytorium, jednak ze względu na niską wagę oraz swój mały wzrost nie budzą respektu wśród innych zwierząt. Pies wymaga dobrego traktowania oraz umiejętnego tresowania.

west highland white terrier charakter
West highland white terrier charakter – zdjęcie ze strony Pixabay.com

Nie zje wszystkiego, ponieważ jego organizm nie toleruje większości produktów. Nie lubi pić ciepłego mleka, jeść czekolady ani kości z kurczaka (psom nie podaje się kości z kurczaka, ponieważ są łamliwe i mogą wbić się w gardło, przełyk – psy doświadczone mogą jeść kości z kurczaka). Terier doskonale służy jako pies salonowy, wystawowy. Powinien mieszkać w domu, a nie budzie. Uwielbia kontakty z innymi zwierzętami, ale nie toleruje gryzoni. Bywa uczulony na niektóre rośliny. Wymaga częstych wizyt u weterynarza.

hodowla west highland white terrier
Hodowla west highland white terrier – zdjęcie ze strony Pixabay.com

Powyższy artykuł powinien zapoznać Ciebie z tematem: west highland white terrier opinie, west highland white terrier szczeniaki, hodowla west highland white terrier, west pies cena, west highland white terrier charakter, west highland white terrier cena, west highland white terrier oddam, west highland white terrier hodowla. Zapraszam do komentowania newsa oraz polecenia znajomym.

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *