terier szkocki

Terier Szkocki charakter, cena, szczenięta, oddam, sprzedam, hodowla


Niegdyś brał aktywny udział w polowaniach, zaś dzisiaj jest psem salonowym. Może mieszkać w małych mieszkaniach, choć na pewno woli tereny bardziej otwarte. Doskonale zna się na ludziach i potrafi wyczuć ich zamiary. Jest bardzo przebiegły oraz bystry, choć z biegiem lat nauczony królewskiego traktowania. Nie nadaje się dla rodzin, które oszczędzają pieniądze, bowiem koszt utrzymania szkota to jakieś 150 złotych miesięcznie lub więcej.

terier szkocki hodowla
Terier szkocki hodowla – zdjęcie ze strony Pixabay.com

Wymaga codziennego szczotkowania sierści. Bardzo dobrze komunikuje się z właścicielem, dzięki czemu tresowanie tego zwierzęcia jest naprawdę bardzo łatwe. Nie lubi wrzasków ani rozgłosu. Ceni sobie bardziej spokój oraz relaks. Jest przyjacielsko nastawiony do innych psów, choć w ich obecności stara się pokazać, iż właściciel tylko jego toleruje. Ma silny charakter i lubi się obrażać. Jest nieco podobny do Pudelka i często jego zachowanie bywa niezrozumiałe. Żyje przeciętnie 15 lat. Zawsze w dobrej formie.

terier szkocki charakter
Terier szkocki charakter – zdjęcie ze strony Pixabay.com

Powyższy artykuł powinien zapoznać Ciebie z tematem:terier szkocki cena, terier szkocki hodowla, terier szkocki sprzedam, terier szkocki szczenięta, szkocki terier szczeniaki, terier szkocki charakter, terier szkocki oddam, terier szkocki do adopcji. Zapraszam do komentowania newsa oraz polecenia znajomym.

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *