terier walijski

Terier Walijski charakter, cena, szczeniaki, sprzedam, hodowla


Jeden z ciekawszych psów na naszym podwórku. Charakteryzuje się doskonałym podejściem do życia oraz swojego właściciela. Jest niezmordowany. Uwielbia bieganie oraz ogólnie ruch i należmy mu go zapewnić całkiem sporo. Przez długi okres czasu brał udział w polowaniach i odnosił na tym polu sukcesy. Rasa jest uważana w Walii za królewską, a same psy wymagają „królewskiego” traktowania, czyli codziennego szczotkowania i częstych kąpieli.

terier walijski charakter
Terier walijski charakter – zdjęcie ze strony Wikipedia.org

Jeśli chodzi o jego żywienie, to nie ma sprecyzowanego menu, choć tak samo jak w przypadku innych psów jego dieta powinna być bardzo zbilansowana. Cichy, czujny, szybko i bez ostrzeżenia atakuje, nie szczeka bez przyczyny. Gdy dorośnie a właściciel zapragnie kupić małego szczeniaka, to odchowany już terier zacznie młodszego forsować, gdy ten zacznie szczekać bez powodu i zachowywać się nieodpowiedzialnie. Jest doskonałym psem rodzinnym. Kocha zabawy z dziećmi. Żyje od 14 do 17 lat.

terier walijski hodowla
Terier walijski hodowla – zdjęcie ze strony Psy.pl

Powyższy artykuł powinien zapoznać Ciebie z tematem: terier walijski cena, terier walijski hodowla, terier walijski szczeniaki, terier walijski sprzedam, terier walijski charakter, terier walijski oddam. Zapraszam do komentowania newsa oraz polecenia znajomym.

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *