ile kosztuje szynszyl

Szynszyl cena, opieka, ile żyje, jak wygląda


Jak wygląda szynszyl? Ten gryzoń wyglądem przypomina dużą mysz z wielkimi uszami, jest urodziwe, pocieszne i potrafi sprawić całe mnóstwo radości swojemu właścicielowi. Szynszyle to szare, efektowne i puchate zwierzątka.Kiedyś hodowano je na futro, dzisiaj głównie dla przyjemności. Jak oswoić szynszyla? Bardzo łatwo, wystarczy z nim przebywać, karmić go i poić wodą, aby oswoić tego gryzonia. Najlepiej kupić szynszylę z hodowli. Hodowla szynszyli nie jest popularna w naszym kraju ale kilka znajdzie się. Jeżeli nie mamy możliwości z hodowli to polecam sklep zoologiczny. Wiadomo, że małe szynszyle wymagają opieki oraz troski. Gryzonie nie lubią samotności, dlatego najlepiej mieć parkę szynszyli, a nie pojedynczego. Wielkością szynszyla przypomina niedużego królika. Ciekawostką jest to, że szynszyl hodowlany jest większy od żyjącego dziko.

szynszyle hodowla
Szynszyle hodowla – źródło zdjęcia Pixabay.comSzynszyla długość życia

Ile żyją szynszyle? To ważna kwestia, ponieważ ludzie przywiązują się do takich zwierzaków i nie chcą zbyt szybko ich tracić. Mogą żyć 10, a równie dobrze mogą żyć do 20 lat. Długość życia szynszyli bywa zróżnicowana, uzależniona jest od warunków w jakich przebywają. Zadbane, dobrze pielęgnowane i odżywiane mogą żyć maksymalnie długo. Zaniedbane szybko opuszczą swojego właściciela. Stres, samotność, ciasna woliera skrócą długość życia szynszyli. Dbałość o szynszyle wpłynie na długość ich życia oraz stan ich zdrowia.

szynszyl ile żyje
Ile żyje szynszyl – zdjęcie ze strony Wikipedia.org

Szynszyl opieka

Opieka to ważne zagadnienie. Należy raz w tygodniu czyścić klatkę szynszyla, dbając o wymianę codziennie wody, dostarczając zdrowy pokarm temu gryzoniowi. Kuwetę myje się i suszy, a dopiero później sypie się do niej trociny. Zwierzak musi dostać piasek, w którym się kąpie i w ten sposób dba o własną higienę. Szynszyle są roślinożerne, raz dziennie należy podawać im wysuszony pokarm, najlepiej o stałej porze. Gryzonie mogą dostawać sypkie mieszanki, które kupuje się w sklepie zoologicznym. Należy zadbać o gałązki, które szynszyle gryzą, ścierając sobie uzębienie.Szynszyla górska

Szynszyla górska jest urodziwą odmianą tego zwierzaka. Oprócz niej znane są szynszyla mała i szynszyla duża. W Polsce kupić można wszystkie trzy odmiany szynszyli. Warto zatem zastanowić się jaką chcemy mieć u siebie w domu.

szynszyle hodowla
Szynszyle hodowla – źródło zdjęcia Wikipedia.org

Szynszyl cena czyli ile kosztuje

Ceny zwierzaków wahają się od 50 do 200 złotych za jednego gryzonia. Takie ceny zostały znalezione w dzień pisania artykułu. Nie jest to według mnie wysoka kwota, dlatego hodowanie szynszyli z czasem może stać się bardziej opłacalne. Tylko należy zwrócić uwagę, że najniższa kwota w sklepie zoologicznym to 120 złotych, a niższe stawki dostępne są z domowych “hodowli”. Szynszyle to ulubieni towarzysze osób dorosłych oraz dziecięcych zabaw. Kiedyś te gryzonie były znacznie droższe, a dzisiaj są po prostu bardziej dostępne. Warto poznać zwyczaje, dietę oraz sposób zachowania szynszyli przed zakupem.

ile zyje szynszyla
Ile żyje szynszyl – zdjęcie ze strony Wikipedia.org

Artykuł jest uzupełnieniem do artykułu szynszyl – zapraszam do przeczytania. Powyższy artykuł powinien zapoznać Ciebie z tematem: szynszyl cena, ile kosztuje szynszyl, cena szynszyla, szynszyl opieka, ile zyje szynszyla, szynszyla długość życia, ile żyje szynszyl, ile żyją szynszyle, szynszyl ile żyje, jak oswoić szynszyla, szynszyla górska, szynszyle hodowla, jak wygląda szynszyl, małe szynszyle, szynszyla mała. Zapraszam do komentowania newsa oraz polecenia znajomym.

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *