szczur śniady

Szczur śniady – co lubią i co jedzą szczury. Szczur hodowlany


Szczur śniady to kolejny gryzoń wywodzący się z rodziny myszowatych, który jest nieco mniejszy od szczura wędrownego. Krążą informacje, iż pochodzi z południowo-wschodniej Azji. Długość jego ciała mieści się w granicach od 16 do 23 cm. Sam ogon ma maksymalnie 25 cm. Waży od 175 do 300 gram. ma ostro zakończony pyszczek i duże, ale cienkie uszy. Z reguły ma grzbiet barwy szaro-brązowej. Jego spód przybiera nieco jaśniejszy kolor. Szczur śniady ma charakterystyczny ogon, który pokryty jest łuskami i dość rzadkim owłosieniem.

Ogon ten doskonale pomaga mu w czasie wspinania się, co zresztą uwielbia. Gatunek ten z reguły przebywa tam, gdzie są ludzie. Zamieszkuje więc strychy, magazyny zbożowe, poddasza i hale targowe, a także inne zabudowania gospodarcze. Ze względu na swój talent do wspinania się, można spodziewać się go w miejscach mogłoby się wydawać mało prawdopodobnych. Szczur śniady jest dość aktywny w czasie nocy. Jednak w tych miejscach, gdzie nie jest narażony na spłoszenie głównie przez człowieka, aktywny jest praktycznie przez całą dobę.Szczur hodowlany

Szczur śniady mnoży się w piwnicach, magazynach, na strychach. Przebywa w pobliżu ludzkich osiedli. Ma 18-25 cm długości, pochodzi z Azji. Jest go niewiele, jego populacja się kurczy. O wiele popularniejszy obecnie jest szczur wędrowny. Szczur śniady żyje w miastach nad Bałtykiem i nad Odrą.

szczur hodowlany
Szczur hodowlany – zdjęcie ze strony Zyciewmiescie.wordpress.com

Co lubią szczury

Szczury lubią ciemne i mokre miejsca. Boją się człowieka. Atakują wtedy, gdy nie mają sposobu ucieczki. Rzucają się do twarzy oraz gryzą. Są niewybredne, gdy chodzi o jedzenie. Spożyją wszystko, co utrzyma je przy życiu.

Co jedzą szczury

Szczury jedzą ziarna zbóż, warzywa i owoce, mięso, ryby, resztki kuchenne. Lubią to, co daje im energię do życia oraz działania. Potrafią przetrwać, bo świetnie omijają jedzenie zawierające trutkę. Mają bardzo silny instynkt przetrwania. Są twarde, wytrzymałe, żywią się tym, co daje im możliwość przeżycia.Szczury do adopcji

Szczury do adopcji oferują osoby prywatne. Zamieszczają ogłoszenia i przekazują nieodpłatnie pojedyncze szczury lub pary tych zwierząt. Na pewno warto zająć się hodowlą tych gryzoni na szeroką skalę, bo są one inteligentne i potrafią zaprzyjaźnić się z człowiekiem.

szczury do adopcji
Szczury do adopcji – zdjęcie ze strony Wikipedia.org

Powyższy artykuł powinien zapoznać Ciebie z tematem: szczur hodowlany, co lubią szczury, co jedzą szczury, szczury do adopcji, szczur śniady. Zapraszam do komentowania newsa oraz polecenia znajomym.

Jeden komentarz do “Szczur śniady – co lubią i co jedzą szczury. Szczur hodowlany

  1. Szczury mogą jeść wszystko: owoce, warzywa, ziarna, pieczywo. Nie wolno im podawać słonych wędlin, słodyczy oraz orzechów. Większość pokarmów trawią bez problemów, czerpiąc z nich cenne składniki odżywcze. Wystarczy im 20 gramów pożywienia dziennie, aby przetrwały trudne czasy.

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *