świnka morska teddy

Świnka morska teddy – długość życia, jedzenie


Słowo teddy dla jednych może brzmieć zabawnie, ponieważ kojarzy się raczej z misiem niż ze świnką morską. Jednak skupmy się na śwince, która wygląda efektownie i w europie jest na nią wyjątkowa moda. Jest to rasa relatywnie nowa, powstała w 1967 roku jako połączenie innych ras. Futerko gryzonia jest krótkie i gęste, odstaje, powodując, że świnka morska teddy przypomina pluszowego misia.Hodowcy powinni szczotkować świnkę morską, usuwać słabe włosy, a do czesania dobra jest mała, metalowa szczoteczka np: taka co dla kotów. Ciało świnki morskiej teddy ma 20-25 cm długości, a jej waga to 700 do 1200 gramów. Świnki tej rasy nie są długowieczne, żyją ok. 4-5 lat. W Polsce nie są popularne ale jak zostało wspomniane na zachodzie europy robią prawdziwą furorę. Świnki morskie teddy nie lubią samotności, potrzebują uwagi i pieszczot, dlatego właściciele powinni im zapewnić swoją uwagę, pieszczoty oraz poświęcić czas.

świnki morskie teddy
Świnki morskie teddy – zdjęcie ze strony Pinterest.com

Świnka morska teddy hodowla

Lepiej kupować świnki morskie teddy z pewnych hodowli, bo one gwarantują dobry stan gryzonia. Świnki morskie z hodowli są czyste, badane przez weterynarza, odpowiednio odżywiane. Mają także świadectwo urodzenia i to także daje gwarancję lepszej “jakości” kupowanego zwierzątka.

Świnki morskie żyją przeważnie do 8 lat, ale jak zostało wspomniane w artykule rasa teddy nie jest tak długowieczna. Można zatem zastanowić się jaką odmianę świnki morskiej kupić i która będzie dla nas najlepsza. Jeśli chcemy mieć efektowną i rzadką odmianę to dobrze sprawdzi się świnka morska teddy. W Polsce nie ma dużo hodowli świnek morskich tej rasy, dlatego warto poszukać również poza granicami naszego kraju. Ewentualnie jeżeli nie zależy nam na śwince morskiej z hodowli to można poobserwować OLX, Allegro i tam znajdzie się kilkanaście propozycji sprzedaży. Tylko pamiętaj, że zwierzęta nie powinny być wysyłane kurierem. Tylko odbiór osobisty.Świnka morska jedzenie

Jedzenie jest ważne, nie wolno świnki morskiej przekarmić, lecz trzeba ją żywić racjonalnie. W jej diecie muszą być zioła, siano, surowe owoce i warzywa, szczególnie warto podawać jej jabłka, marchewkę, żurawinę, raz w tygodniu ćwierć banana lub mały kawałek melona. Ogórek, pomidor, papryka, nasiona słonecznika, dyni oraz sezamu także są polecane. Do tego przegotowana i ostudzona woda. Należy uważać, aby nie podać śwince pryskanych warzyw i owoców, bo może się zatruć. Nie wolno świnki przekarmiać, dziennie może dostać 40-70 gramów owoców i warzyw, a tych ilości nie należy przekraczać.

Powyższy artykuł powinien zapoznać Ciebie z tematem: świnka morska teddy hodowla, świnka morska długość życia, świnka morska jedzenie. Zapraszam do komentowania newsa oraz polecenia znajomym.

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *