świnka morska peruwianka

Świnka morska peruwianka cena, pielęgnacja


Dzieciaki, młodzież i dorośli lubią świnki morskie. Nie ważne czy to świnka morska peruwianka, skinnyabisyńska czy po prostu gładkowłosa. Dlaczego? Te małe gryzonie, podobne do myszy, są łagodne i miłe. Mogą żyć od 3 do 8 lat, są przymilne, dają się brać na ręce i wydają świergoczące dźwięki podczas głaskania. Świnki morskie mogą być białe, łaciate, beżowe, brązowe, w łatki lub paski. Każdy fan tych zwierzaków znajdzie najładniejszą rasę świnki dla siebie – odmian jest całkiem sporo. Inna nazwa tego gryzonia to kawia domowa. Podobno ta nazwa jest traktowana jako najbardziej poprawne miano tego zwierzaka.

peruwianka świnka morska
Peruwianka świnka morska – zdjęcie znalezione na YouTube

Świnka morska peruwianka

Świnki morskie peruwianki są włochate i wyglądają bardzo atrakcyjnie. Ich długa sierść powinna być starannie pielęgnowana. Włosy świnki morskiej peruwianki mają nawet 15 centymetrów długości, wyglądają ładnie, można je czesać. Włosy rozkładają się po bokach ciała świnki. Ta rasa znana jest od XIX wieku.Świnka morska peruwianka cena

Ile kosztuje świnka morska peruwianka? Od 35 do nawet 200 złotych.  W zależności gdzie kupimy sobie gryzonia. Jest to świnka umiarkowanie kosztowna, ale urodziwa i wyróżniająca się na tle innych świnek morskich. U hodowców świnki kosztują drożej niż w sklepie zoologicznym o czym należy pamiętać. Świnki morskie peruwianki to rasa mało popularna w Polsce.

świnki morskie peruwianki
Świnki morskie peruwianki – źródło zdjęcia YouTube

Świnka morska peruwianka pielęgnacja

Świnka morska peruwianka powinna mieć dużą klatkę, a w niej kuwetę. Trzeba zapewnić również odpowiednią higienę, co oznacza np: sprzątanie klatki co 3-4 dni. Uwaga! Niektórzy sprzątają klatkę nawet codziennie.Ile żyje świnka morska

Świnka morska może żyć od 3 do 8 lat. Niektóre świnki żyją krócej – wszystko zależy od genów oraz pielegnacji. Warto zatem odpowiednio pielęgnować i odżywiać świnkę morską, a pożyje dłużej ku radości swoich właścicieli.

Powyższy artykuł powinien zapoznać Ciebie z tematem: świnka morska peruwianka cena, świnki morskie peruwianki, peruwianka świnka morska, świnka morska peruwianka pielęgnacja, ile żyje świnka morska. Zapraszam do komentowania newsa oraz polecenia znajomym.

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *