świnka morska texel

Czym karmić i jak długo żyją świnki morskie


Świnek morskich jest wiele. Jedną z ras jest texel świnka morska. Ładna świnka morska texel przyciąga wzrok. Świnka morska texel powstała dzięki pomieszaniu ras Sheltie oraz Rex. Jej włosy są tak długie, jak u Sheltie, ale nie są szczeciniaste lecz miękkie w dotyku oraz kręcone, mają formę loczków-korkociągów. Gdy uczesze się świnkę morską texel, wówczas jej kędziorki zmieniają się w łagodne fale. Świnki często są beżowe, brązowe, białe, łaciate lub w paski. Wyglądają nieraz niczym blond świnki, co dodaje im urody. Te świnki podobają się ich fanom, są łagodne, lubią głaskanie, kochają spacery po mieszkaniu.

świnka morska texel
Świnka morska texel – zdjęcie ze strony Zoomia.pl

Jak długo żyją świnki morskie?

Świnki morskie żyją średnio od 5 do 9 lat. Długość ich ziemskiego pobytu zależy od pielęgnacji oraz diety. Trzeba również pamiętać, że długość życia świnki morskiej uzależniona jest od rasy.Czym karmić świnki morskie?

Świnek nie wolno przekarmiać, 40-70 gramów warzyw i owoców wystarczy, aby nie były głodne, do tego woda oraz witamina C, którą świnki morskie muszą mieć suplementowaną. Przydadzą się regularne wizyty u weterynarza oraz towarzystwo właściciela. Świnki morskie mogą jeść pomidory, ogórki, jabłka, marchew, żurawinę, jagody, maliny, odrobinę banana lub melona. Nie wolno podawać im wody lub herbaty z cukrem, najlepiej sprawdza się woda lub mleko. To ostatnie jednak nie każda świnka morska chce pić. Świnki są roślinożerne, nie podaje się im mięsa i ryb. Świnkę morską najlepiej jest karmić dwa razy dziennie o stałych porach. Podstawą ich diety są siano, gotowe karmy, zioła. Warzywa i owoce to ważne uzupełnienie zdrowej diety świnek. Siano jest bardzo ważne, bo gryząc suche źdźbła świnki ścierają sobie zęby. Poza tym zawiera błonnik i w ten sposób reguluje trawienie.

czym karmić świnki morskie
Czym karmić świnki morskie – zdjęcie z blog.onet.pl

Powyższy artykuł powinien zapoznać Ciebie z tematem: texel świnka morska, świnka morska texel, jak długo żyją świnki morskie, czym karmić świnki morskie. Zapraszam do komentowania newsa oraz polecenia znajomym. Zdjęcia świnki morskiej texel znalezione w serwisie Zoomia.pl

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *