świnka morska rex

Świnka morska rex – jak wygląda świnka morska? Hodowla, porady


Świnka morska rex to rasa o krótkim włosie, wełnistym, który ma 2 centymetry długości.  Świnka morska rasy rex ma gęste futro, a włosy sterczą pod kątem 90 stopni. Rasa powstała w 1919 roku. Od tego czasu jest bardzo popularna na świecie, ale w Polsce pojawiła się całkiem niedawno. Zapraszam do przeczytania ciekawych zagadnień o gryzoniu. a jeżeli potrzebujesz innych tematów to napisz komentarz do newsa.

świnka morska rasy rex
Świnka morska rasy rex – zdjęcie znalezione na stronie Omlet.co.uk

Świnka morska rex hodowla

W hodowlach można kupić świnkę morską rasy rex. Hodowli jest całkiem sporo, a świnek w nich też jest dużo. Piękne świnki morskie podbijają ludzkie serca, jednak wymagają opieki oraz pewnej dozy czułości. Lubią spacerować po całym mieszkaniu, jednak zostawiają wszędzie małe bobki, co bynajmniej nie upiększa żadnego mieszkania.Jak wygląda świnka morska

Świnka morska rasy rex posiada krótką, bardzo mocno skręconą sierść, jest biało-ruda lub ruda, może być beżowa i brązowa, podbija serca wielu osób, sprawia im przyjemność. Jest to świnka krótkowłosa, piękna i efektowna. Wymaga dobrej diety, wygodnego miejsca do mieszkania (klatki odpowiedniej wielkości), wizyty u weterynarza dwa razy w roku. Rodziny chętnie kupują dzieciom w prezencie świnkę morską rasy rex. Nie wolno jej kąpać, można delikatnie czesać jej futerko.

rex świnka morska
Rex świnka morska – zdjęcie znalezione na stronie Pinterest.com

Codzienne czyszczenie klatki sprawi, że świnka nie będzie wydzielała przykrego zapachu. Niektórzy czyszczą klatkę raz w tygodniu, lecz jest to zdecydowanie zbyt rzadko. Piękna świnka morska to okaz urody i wdzięku. Gdy jest zadowolona tuli się do właściciela oraz wydaje dźwięk podobny nieco do świergotu. Świnka morska jest miłym zwierzakiem, pogodnym i przymilnym, jednak niezadowolona potrafi ugryźć lub podrapać. Miła świnka rozetka jest efektowna, pogodna, spokojna i niedroga, można ją mieć za 100-200 złotych.

jak wygląda świnka morska
Jak wygląda świnka morska – zdjęcie znalezione na stronie Pets4homes.co.uk

Powyższy artykuł powinien zapoznać Ciebie z tematem: świnka morska rex, świnka morska rasy rex, rex świnka morska, świnka morska rex hodowla, jak wygląda świnka morska. Zapraszam do komentowania newsa oraz polecenia znajomym.

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *