Świnka morska rasy i cena świnki morskiej


Ras świnek morskich jest wiele. Najbardziej popularne rasy to peruwianka, abisynka, gładkowłosa, teddy, skinny, texel, silkie, rex, himalajska, cuy. Wszystkie wymienione rasy mają futerko, jedynie skinny przypomina hipopotama w miniaturze, ma gładką skórę, którą należy smarować balsamem lub oliwką dla dzieci. Łączy je zamiłowanie do pietruszki, pieszczot oraz wędrówek. Świnki morskie uwielbiają przechadzki, jednak nie należy pozwalać im na spacery luzem po domu, ponieważ wszędzie zrobią “kupę” i zostawią bobki, mogą także ugrzęznąć w dziurach i szparach, znikając na zawsze. Świnka morska powinna spacerować zawsze pod okiem właściciela.

świnka morska rasy
Świnka morska rasy – zdjęcie ze strony Wikipedia.org

Szczególnie efektowna jest świnka peruwianka, która wygląda tak, jakby nosiła perukę. O jej włosy trzeba dbać, szczotkować je, ale ta świnka jest niczym filmowa gwiazda wśród innych świnek. Może być biała, beżowa, łaciata. Świnka morska silkie ma włosy układające się prosto, nie w rozetki. Jej uroda podbija serca potencjalnych właścicieli. Sierść świnki abisynki układa się w rozetki. Takich rozetek powinno być osiem lub dziesięć, aby świnka uznana została za idealną. Świnka rex ma krótkie i wełniste włosy, nie sprawia problemów w pielęgnacji. Odmiana Cuy ma krótkie i gładkie włosy, przylegające do ciała. Świnki himalajskie są białe, mają plamki w okolicach nosa, uszu, pyszczka oraz na kończynach. Najbardziej pożądany odcień to kremowobiały. Ich oczy są koloru czarnego lub czerwonego. Świnki morskie himalajskie są odporne, a naukowcy chętnie przeprowadzają na nich badania.Świnka morska cena

Świnki kosztują od 30 do nawet ponad 200 złotych. Najczęściej jednak cena jednej świnki oscyluje wokół 100 złotych. Do tego należy doliczyć koszt klatki, miseczki, trocin – to kolejne ponad 200 złotych plus karma oraz siano. Utrzymanie świnki nie jest dużą inwestycją, bo te gryzonie nie jedzą wiele. Najwięcej kosztują akcesoria oraz gryzoń. Wiadomo, że akcesoria to wydatek typu raz na kilka lat.

świnka morska cena
Świnka morska cena – źródło zdjęcia Publicdomainpictures.net

Powyższy artykuł powinien zapoznać Ciebie z tematem: świnka morska rasy, świnka morska cena. Zapraszam do komentowania newsa oraz polecenia znajomym.

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *