świnka morska abisyńska

Świnka morska abisyńska – co lubią świnki morskie?


Świnka morska to idealny gryzoń dla dzieci od 8 lat. Uczy odpowiedzialności za gryzonia, jest łagodna, daje się głaskać oraz przytulać. Rodzic powinien uczyć dziecko jak opiekować się świnką morską, dlatego najlepiej kupić świnkę morską dziecku zamiast np: kota. Dziecko zaopiekuje się świnką w pełni świadomie. Jednak należy pamiętać, że dorośli muszą wziąć na siebie odpowiedzialność za opiekę nad świnką morską i pilnować czy dziecko właściwie opiekuje się ulubieńcem. Poniższy artykuł będzie poświęcony rasie tzw. świnka morska abisyńska oraz podstawowe porady typu co lubią świnki morskie oraz jak długo żyją.Świnka morska abisyńska

Świnki morskie abisyńskie nazywane są także rozetką. Mają normalne ułożenie włosów, które tworzą rodzaj rozetek rozmieszczonych na całym ciele świnki. Może mieć osiem lub dziesięć rozetek, jej włosy są szorstkie, odstają od ciała. Świnka morska abisyńska jest piękna jednak cieszy się niewielką popularnością i trudniej ją pielęgnować z uwagi na nietypowe owłosienie.

świnka morska abisyńska
Świnka morska abisyńska – zdjęcie ze strony Wikipedia.org

Co lubią świnki morskie

Świnki morskie nie są bardzo wymagające, ale potrzebują kilku udogodnień – muszą mieć przestronną, dużą klatkę, sporo miejsca na chodzenie i zabawy, miejsce do wypróżniania się i smakowitą dietę czyli warzywa, owoce, koperek i wodę. Niektóre świnki lubią mleko, ale lepiej nie dawać im do picia mleka lub herbaty z cukrem, ponieważ to nie jest dla nich wskazane. Świnki morskie to gryzonie roślinożerne. Poza tym lubią pieszczoty, na przykład drapanie za uszkiem, głaskanie po grzbiecie. Żadna nie lubi drapania pod brzuszkiem i zabaw łapkami, dotykane w tych miejscach potrafi zaatakować i ugryźć lub podrapać. Lubią spacery ale zawsze trzeba je mieć na oku, bo mogą wejść w zakamarki, zostawić wszędzie “bobki” i na przykład przegryźć kable.Jak długo żyje świnka morska

Długość życia świnki morskiej waha się od trzech do ośmiu lat, nie jest to długi czas, dlatego trzeba o tym pamiętać decydując się na zakup tego sympatycznego, spokojnego, przymilnego gryzonia. Śmierć ulubieńca potrafi pogrążyć całą rodzinę w żałobie. O tym nie wolno zapominać. Atutem świnki morskiej jest pogodny charakter z tym zwierzakiem zawsze czujemy się miło i sympatycznie.

Powyższy artykuł powinien zapoznać Ciebie z tematem: co lubią świnki morskie, jak długo żyje świnka morska. Zapraszam do komentowania newsa oraz polecenia znajomym.

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *