słowacki czuwacz

Słowacki Czuwacz opis rasy, sprzedam, szczeniaki, cena, hodowla


Słowacki czuwacz to bardzo duży, ładny oraz inteligentny pies. Charakteryzuje się swoją naturą oraz sporym apetytem. Lubi przebywać z domownikami i jest bardzo lojalny. Nie lubi być sam, a centrum uwagi to jedno z tych miejsc, których nie chce opuszczać. Słowacki czuwacz waży ponad 40 kilogramów i jak już zostało napisane – ma wielki apetyt. Mimo, że piesek lubi sporo zjeść to jednak spala zbędne kalorie podczas biegania. Nie zaleca się trzymania psa na łańcuchu, ponieważ może popaść w głęboką depresję.

czuwacz słowacki szczeniaki
Czuwacz słowacki szczeniaki – zdjęcie ze strony Psy-pies.com

Jest ufny wobec domowników, a raz przedstawiona mu osoba obca już na długi czas pozostanie dla niego nowym domownikiem. Pies doskonale nadaje się do pilnowania posesji oraz spełnia się także w policji. W wielu filmach właśnie psy tej rasy służyły za wykrywacze narkotyków oraz tropienia złodziei. Co jest ciekawe to fakt, że słowacki czuwacz żyje stosunkowo długo, bo aż 18 lat. Jego dieta powinna być bogata w białko i zbilansowana pod względem węglowodanów. Psa można łatwo utuczyć, więc musi mieć sporo miejsca do biegania.

Powyższy artykuł powinien zapoznać Ciebie z tematem: czuwacz słowacki sprzedam, czuwacz słowacki szczeniaki, czuwacz słowacki cena  Zapraszam do komentowania newsa oraz polecenia znajomym.

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *