świnka morska sheltie

Świnka morska sheltie, cena, żywienie, klatka, co mogą jeść?


Świnek morskich jest wiele, najwięcej jest tych gryzoni z włosami różnej długości. Mniej popularna jest łysa świnka morska ale nie skupimy się na niej w tym artykule. Urodziwe są świnki morskie sheltie, które w Polsce podbijają rynek i znajdują swoich fanów. Piękna głowa i ciało, długie włosy – to jest właśnie uroda świnki morskiej sheltie. Ubarwienie sheltie może być szare, kremowe, rude lub mieszane, czyli łaciate. Sheltie świnka morska jest wyjątkowym gryzoniem.

świnki morskie sheltie
Świnki morskie sheltie – zdjęcie znalezione na stronie Animalia-life.club

Świnka morska sheltie cena

Świnka morska sheltie to arystokracja. Warto ją mieć, ale trzeba wydać co najmniej 200 złotych na tego gryzonia. Zamiast zakupić w hodowli można skorzystać z ofert prywatnych, których jest sporo. Cena u prywatnej osoby to około 50 zł. Zakup akcesoriów i wydatek za całość będzie 200-500 złotych.Co mogą jeść świnki morskie

Świnki morskie są zwierzętami roślinożernymi. Nie podaje się im mięsa ani ryb. Podstawą ich diety jest sucha karma, do tego siano, które pomaga ścierać im zęby. Dziennie podaje się śwince 40-70 gramów owoców i warzyw. Na pewno są one dla nich źródłem zdrowia oraz witamin. Warto podawać małe kawałki jabłka, marchewki, papryki, pomidorów, maliny, porzeczki, żurawiny, kawałeczki truskawek, wiśni, czereśni, śliwek, bananów, arbuza czy melona. Do picia najlepsza jest woda, której nigdy śwince morskiej nie powinno zabraknąć. Jedne świnki morskie piją mniej wody, inne więcej, jednak muszą mieć do niej dostęp. Sporo wody jest w owocach i warzywach, więc to może częściowo pokrywać zapotrzebowanie na płyny.

sheltie świnka morska
Sheltie świnka morska – zdjęcie znalezione na stronie Omlet.us

Świnka morska żywienie

Świnkę morską należy żywić racjonalnie, najlepiej podając im jedzenie dwa razy dziennie o stałych porach. Żywienie świnki morskiej jest ważne dla jej zdrowia i powinno być w pełni zbilansowane.Świnka morska klatka

Klatka świnki morskiej powinna być przestronna, większa, aby świnka mogła w niej spacerować. Trociny są niezbędne, podobnie jak miseczka z wodą, można włożyć tam zabawki dedykowane świnkom, kupione w sklepie zoologicznym.

świnka morska sheltie cena
Świnka morska sheltie cena – zdjęcie znalezione na stronie Pinterest.com

Powyższy artykuł powinien zapoznać Ciebie z tematem: świnka morska sheltie, świnki morskie sheltie, sheltie świnka morska, świnka morska sheltie cena, co mogą jeść świnki morskie, świnka morska żywienie, świnka morska klatka. Zapraszam do komentowania newsa oraz polecenia znajomym.

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *