ameka wspaniała

Ryby żyworodne – charakterystyka


Rybą żyworodną jest ameka wspaniała. Charakterystyczne u tego gatunku ryb jest to, że samiec jest nieco mniejszy od samicy. Płetwa samca zakończona jest kolorem żółtym lub czerwonym. Ameka pożywia się glonami i jest bardzo żarłoczna na ich punkcie. Jej ciąża trwa blisko 60 dni, po upływie tego czasu rodzi się do 40 młodych, które są całkowicie samodzielne. Ameki powinno się hodować w akwarium o pojemności zbliżonej do 200 litrów, a to za sprawą ich żarłoczności i dobrej przemiany materii.

ameka wspaniała
Ameka wspaniała – zdjęcie ze strony E-akwarium.com

Muszą także posiadać solidny system filtrujący wodę. Zmienniak różnobarwny również jest rybą żyworodną i także jest mniejszy od samicy. Lubi chłodną wodę, a co za tym idzie akwarium w którym się znajduje nie musi być ogrzewane. Samica zmienniaka przed porodem powinna zostać oddzielona i umiejscowiona w innym, bardzo gęsto zaroślinionym zbiorniku. Młode bardzo szybko się przystosowują i karmić można je suchą karmą. Zmienniak jest idealną rybą zarówno dla amatorów jak i zaawansowanych akwarystów.

Powyższy artykuł powinien zapoznać Ciebie z tematem: ameka, ameka wspaniała, zmienniak, zmienniak plamisty, zmienniak wielobarwny, zmienniak plamisty odmiany. Zapraszam do komentowania newsa oraz polecenia znajomym.

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *