Pielęgniczka żółta

Ryby Pielęgniczki żółte – hodowla


Są to jedne z mniejszych ryb z gatunku apistogramma. Dorastają do około 5 cm długości. Jej ciało jest lekko spłaszczone. Samiec tego gatunku jest niebiesko – żółty i posiada również grzebień na tułowiu. Samica jest żółta a w okresie tarła przybiera intensywną żółtą barwę. Ponadto wzdłuż ciała samicy przebiega czarny pas od oka do płetwy ogonowej. Nie są to rybki agresywne i można hodować je w haremach. Odpowiednia temperatura dla tego gatunku to 22 – 28 C. Z niektórych badań wynika że te ryby potrafią żyć nawet w temperaturze do 13 C.

Pielęgniczka żółta
Pielęgniczka żółta – zdjęcie ze strony Rybyakwariowe.eu

Woda w akwarium nie musi być zakwaszana tak jak w przypadku innych gatunków.Ryby są odporne i przyzwyczają się również do twardej wody.Odpowiednim zbiornikiem dla Pielęgniczkek Żółtych jest akwarium powyżej 50 cm. Wody w akwarium wystarczy 50 litrów dla całego haremu. Podmiany wody wskazane są w okresie jednego tygodnia w ilości 20 % całego zbiornika. Jeżeli chodzi o pokarm nie jest to ryba wybredna . Odżywia się pokarmem mrożonym ale również zje suche płatki.Naturalne występowanie tej rybki to przede wszystkim Paragwaj ale także zlewiska parany.

Powyższy artykuł powinien zapoznać Ciebie z tematem: pielęgniczka żółta, pielęgniczki żółte. Zapraszam do komentowania newsa oraz polecenia znajomym.

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *