Czukuczan chiński

Ryby karpiowate – rodzaje


Czukuczan chiński jest typowym przedstawicielem karpiowatych. Posiada niezwykle ciekawy wygląd, ale jest dość spokojną rybką akwariową. Cechuje go zmienne ubarwienie, od czarnego z żółtoczerwonymi paskami do całkowicie czarne. Ryba ta degustuje we wszystkich rodzajach pokarmu i tym samym nie jest wybredna, zjada także pędy roślin. Czukuczan staje się mniej płochliwy, gdy przebywa w większym stadzie, a w odpowiednich dla niego warunkach jest rybą długowieczną.

Czukuczan chiński
Czukuczan chiński – zdjęcie ze strony Superakwarium.pl

Ostatnio szczególnie popularną rybą karpiowatą stała się kosiarka, która swą nazwę zawdzięcza temu, że skutecznie „kosi” glony pędzelkowate. Rybka ta świetnie skacze i żyje w stadzie. Akwarium, w którym przebywa powinno mieć co najmniej 120 litrów i być przykryte. Kosiarka jest wszystkożerna i bardzo towarzyska. Samce kosiarki są nieco smuklejsze od samic, ciekawostką jest jednak to, że nie rozmnażają się w hodowli, a tylko i wyłącznie na wolności. Ryby te, oprócz glonów zjadają mchy, które akwaryści raczej przeznaczają do dekoracji.

Powyższy artykuł powinien zapoznać Ciebie z tematem: czukuczan chiński, kosiarka ryba, ryba kosiarka, ryba kosiarka cena, kosiarka ryba cena, kosiarka ryba akwariowa, ryba akwariowa kosiarka, kosiarka ryba podróbka,  . Zapraszam do komentowania newsa oraz polecenia znajomym.

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *