Tęczanka boesemana

Ryby aterynowate – ciekawostki


Do tego gatunku należą wszystkie odmiany tęczanki. Tęczanka boesemana posiada śliczne ubarwienie, a szczególnie intensywne jest gdy rybka żyje na wolności, bowiem w hodowli blednie. Tęczanki trzeba trzymać w ławicach i to w akwarium o sporych rozmiarach, tolerują rożne gatunki ryb. Tęczanka czerwona jest najbardziej popularną z pośród ryb aterynowatych i jak sama nazwa wskazuje jej ubarwienie jest czerwone, ale tylko u samców, samice posiadają srebrzystą barwę – dzięki której łatwe jest odróżnienie płci.

Tęczanka boesemana
Tęczanka boesemana – zdjęcie ze strony Superakwarium.pl

Tęczanki te powinny mieć duże akwarium ze względu na dość aktywny tryb życia. W zbiorniku powinny znajdować się liczni przedstawiciele obojga płci. Bardzo dobrze czują się wśród roślin o bardzo drobniutkich listkach, jak i również zastosować w akwarium można jawajski mech, na którym najczęściej składają ikrę. Jeżeli chce się doczekać młodych tęczanek, powinno się odosobnić ikrę od rodziców. Tęczanka składa jaja przez kilka dni, a młode po tym okresie potrzebują dobrego i solidnego pokarmu.

Powyższy artykuł powinien zapoznać Ciebie z tematem: tęczanka, tęczanka boesemana, tęczanka neonowa, tęczanka niebieska, tęczanka czerwona, tęczanka trójbarwna. Zapraszam do komentowania newsa oraz polecenia znajomym.

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *