Gupik

Ryba Gupik – charakterystyka


Jest to bardzo piękny gatunek ryb akwariowych. Na całym świecie występuje kilka odmian barwnych tej rybki. Najpiękniejsze są samce które mają rozłożysty barwny ogon. Samice są większe i mniej barwne.Gupik jest rybą która łatwo się rozmnaża ponieważ są to rybki jajorodne. Ikea jest zapłodniona nasieniem przez samca w ciele samicy . Po około 4 tygodniowej ciąży samica gupika rodzi około 50 w pełni rozwiniętych rybek. Gupiki najlepiej hodować w proporcji 3 samic i 1 samca.

Gupik
Gupik – zdjęcie ze strony Pixabay.com

Młode rybki od swojego poczęcia odżywiają się tym samym pokarmem co dorosłe osobniki , jednak płatki pokarmu muszą być dobrze rozdrobnione tak, aby nie miała problemu ze zjedzeniem. Samice często wypowiadają sobie wojnę i walczą między sobą. Z tego powodu często dochodzi do chorób związanych z martwica obgryzionych płetw i ogonów .Gupik jest rybką która nie jest wybredna pod względem warunków jej hodowania . Minimalnym akwarium dla tej rybki to ok. 40 litrowe akwarium z duża ilością roślin. Odpowiednią temperaturą dla gupika to od 18 do 28 C.

Powyższy artykuł powinien zapoznać Ciebie z tematem: gupik czarny, gupik w ciąży zachowanie, gupik moskiewski cena, jak poznac ze gupik jest w ciazy, rybka akwariowa gupik, gupik endlera odmiany barwne, gupik po porodzie, gupik weloniasty. Zapraszam do komentowania newsa oraz polecenia znajomym.

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *