świnka morska rozetka

Świnka morska rozetka cena, choroby, ile żyje, hodowla, choroby


Świnka morska rozetka jest efektownym gryzoniem, mieści się w dłoni, z wyglądu przypomina szczura, ale ma ładniejszą sierść. Ma gęstą sierść i wygląda pięknie. Rozetka świnka morska nadaje się na domowego ulubieńca dla niejednej osoby. Szczególnie chętnie kupowane są przez dzieci i dla dzieci. Jest to świnka długowłosa, a jej owłosienie układ się w tzw. wirki, czyli rozetki. Może być brązowa, beżowa, łaciata. Nie występują świnki białe, jest to świnka kolorowa.

rozetka świnka morska
Rozetka świnka morska – zdjęcie znalezione na stronie Zoomia.pl

Świnka morska rozetka cena

Ile kosztuje świnka morska rozetka? Świnka morska rozetkowa kosztuje około 100-200 złotych. Do tego trzeba kupić klatkę, suchą karmę, trociny do wysypania wnętrza klatki. Przyda się także miseczka na wodę.Cena świnki morskiej rozetki jest umiarkowana.Świnka morska rozetka ile żyje

Jest to długowieczny gryzoń, może żyć nawet osiem lat i przez ten czas cieszyć rodzinę swoim pogodnym nastrojem oraz urodą.

świnki morskie rozetki
Świnki morskie rozetki – zdjęcie znalezione na stronie Garnek.pl

Co je świnka morska rozetka

Świnka morska rozetka je to, co inne świnki. Lubi suchą karmę, siano, owoce oraz warzywa. Nie należy często podawać jej banana i melona, ponieważ te owoce zawierają dużą ilość cukru, a cukier jest akurat bardzo szkodliwy dla takich zwierzątek. Można jej podać pestki słonecznika, dyni oraz sezam. Do picia najlepsza jest woda lub mleko – nie wszystkie świnki morskie lubią mleko. Świnki morskie rozetki lubią jeść.

Świnka morska rozetka hodowla

Świnki morskie rozetki kupowane w hodowli są zadbane, czyste, wypielęgnowane. Mają urodę i aktualne badania lekarskie. Na pewno warto zadbać o zakup świnki z hodowli, bo jest to świnka zdrowa i dobrze odżywiona.Świnka morska rozetka choroby

Świnka morska rozetka choruje na wiele „ludzkich” chorób takich, jak grypa, reumatyzm, awitaminoza, szkorbut, problemy z żołądkiem, jelitami czy wątrobą. Niedobory witaminy C mogą zabić świnkę rozetkę.

świnka morska rozetkowa
Świnka morska rozetkowa – zdjęcie znalezione na stronie Polki.pl

Powyższy artykuł powinien zapoznać Ciebie z tematem: świnka morska rozetka, rozetka świnka morska, świnki morskie rozetki, świnka morska rozetka cena, świnka morska rozetka ile żyje, ile kosztuje świnka morska rozetka, świnka morska rozetkowa, co je świnka morska rozetka, świnka morska rozetka hodowla, świnka morska rozetka choroby. Zapraszam do komentowania newsa oraz polecenia znajomym.

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *