rottweiler

Rottweiler charakter, hodowla, szczeniak, cena, opinie, opis


Rottweiler nie bez powodu uchodzi za jedną z najgroźniejszych ras, bowiem te psy można nauczyć dosłownie wszystkiego. Większość treserów wpaja im negatywny stosunek do obcych i dlatego aż 85% tych psów w przeszłości pogryzło przechodnia lub inne zwierzę. Psa można nauczyć wszystkiego, zatem doskonale sprawdza się jako tropiciel narkotyków w Policji jak także jako ratownik w straży pożarnej.

szczeniak rottweiler
Szczeniak rottweiler – zdjęcie ze strony Pixabay.com

Rottweiler jest ponadto zdobywcą kilkunastu prestiżowych nagród za osiągnięcia. Popularne zarówno w Niemczech, jak także innych regionach Europy. W Ameryce rasa ta jest powoli wypierana przez Mastify. Warto wiedzieć, że Rottweiler jest psem inteligentnym oraz przebiegłym. Przez lata wykorzystywany do pracy na pastwiskach, gdzie zaganiał bydło do zagród lub przyprowadzał do gospodarstw. Doskonały węch oraz fantastyczny wzrok pozwalają mu także na aktywny udział w polowaniach. Potrafi przeżyć do 16 lat.

rottweiler charakter
Rottweiler charakter – zdjęcie ze strony Dogtime.com

Powyższy artykuł powinien zapoznać Ciebie z tematem: rottweiler szczeniak, rottweiler cena, rottweiler opinie, szczeniaki rottweiler, rottweiler charakter, rottweiler hodowla, szczeniak rottweiler, pies rottweiler opis. Zapraszam do komentowania newsa oraz polecenia znajomym.

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *