rhodesian ridgeback

Rhodesian Ridgeback opis rasy, cena, szczeniaki, opinie, hodowla


Psy o brązowym umaszczeniu. Charakteryzują się ogromną wytrzymałością. Potrafią wytrzymać nawet 24 godziny bez wody i świetnie radzą sobie na terenach afrykańskich. Przez wiele lat wykorzystywane do polowania na bawoły, antylopy oraz inne, większe od siebie zwierzęta. W tresurze dosyć skomplikowane, bowiem ta rasa ma ogromny temperament do polowań i spokojna tresura w spokojnych warunkach może im się nie podobać. Co jest ciekawe to na pewno fakt, iż psy te nie są spotykane w Europie.

rhodesian ridgeback opinie
Rhodesian ridgeback opinie – zdjęcie ze strony Wikipedia.org

W naszym kraju tylko kilku treserów zajmuje się tymi psami i z ich relacji wynika, że psy dobrze znoszą warunki pogodowe w naszym kraju. Doskonałe do obrony posesji, ale nie nadają się do mieszkania w ciasnych mieszkaniach. Potrafią współpracować z innymi psami, jednak nie zaleca się trzymania w domu ridgebacka wraz z innym psem (mogą się pogryźć). Jego jadłospis powinien być prosty: sporo surowego mięsa, litr wody dziennie. Żyje średnio 15 lat.

Hodowla rhodesian ridgeback
Hodowla rhodesian ridgeback – zdjęcie ze strony Pixabay.com

Powyższy artykuł powinien zapoznać Ciebie z tematem: rhodesian ridgeback cena, rhodesian ridgeback hodowla, rhodesian ridgeback sprzedam, rhodesian ridgeback oddam, rhodesian ridgeback szczeniaki, hodowla rhodesian ridgeback, rhodesian ridgeback opinie, rhodesian ridgeback opis rasy  . Zapraszam do komentowania newsa oraz polecenia znajomym.

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *