spaniel tybetański

Spaniel Tybetański opis rasy, cena, szczeniaki, oddam, hodowla


Typowy piesek domowy, który pochodzi z Tybetu, ale najwięcej osobników spotkamy w Japonii oraz Korei Południowej. Spaniel Tybetański jest niewielkich rozmiarów, jednak jest psem bardzo ułożonym. Doskonale nadaje się do tresury na psa domowego. Potrafi głośno szczekać i często piszczy. Jest posłuszny i wierny swojemu właścicielowi. Rasa absolutnie podporządkowana, jeśli chodzi o hierarchię w rodzinie.

spaniel tybetański hodowla
Spaniel tybetański hodowla – zdjęcie ze strony Psy-pies.com

Zna swoje miejsce. Jeśli chodzi o aspekt żywieniowy tego psa, to lubi on dosłownie wszystko. Dzięki szybkiej przemianie materii a także zapewnieniu pieskowi ruchu nie utyje. Lubi zabawę z dziećmi. Nie przeszkadza mu obecność innych psów w domu, dlatego spokojnie może zamieszkać z kotem, lub psem innej rasy. Nie wykazuje dziwnych humorów, ani nie jest przesadnie zuchwały. Bardzo cierpliwy oraz opiekuńczy. Suczki są dużo droższe od samców. Samiec żyje do 16 lat, a suki nawet 22. Miesięczny koszt utrzymania tego psa to 150 złotych.

spaniel tybetański szczeniaki
Spaniel tybetański szczeniaki – zdjęcie ze strony Wikipedia.org

Powyższy artykuł powinien zapoznać Ciebie z tematem: spaniel tybetański cena, spaniel tybetański hodowla, spaniel tybetański sprzedam, spaniel tybetański ogłoszenia, spaniel tybetański szczeniaki, spaniel tybetański szczeniaki do kupienia, spaniel tybetański oddam. Zapraszam do komentowania newsa oraz polecenia znajomym.

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *