owczarek pirenejski

Owczarek Pirenejski hodowla, cena, długowłosy, szczeniaki


Owczarek pirenejski jest psem dosyć trudnym w tresurze. W domu przywiązuje się tylko do jednego członka, którego de facto sam wybierze. Uwielbia pilnowanie stada, zatem doskonale nadaje się do zaganiania owiec oraz pilnowania bydła na pastwiskach. Z umaszczenia jasny, nie przypomina typowego owczarka. Jest bardzo energiczny, a w gronie rodziny niezwykle przyjacielski. Jeśli chodzi o jego żywienie, to nie ma sprecyzowanego menu, choć tak samo jak w przypadku innych psów jego dieta powinna być bardzo zbilansowana.

owczarek pirenejski hodowla
Owczarek pirenejski hodowla – zdjęcie ze strony Wikipedia.org

 

Cichy, czujny, szybko i bez ostrzeżenia atakuje, nie szczeka bez przyczyny. Jest nieufny wobec obcych, dlatego świetnie nadaje się na psa obronnego. W opinii wielu treserów nie nadaje się do mieszkania w mieście, ceni sobie bardziej wieś oraz kontakt z przyrodą. Jeśli w pobliżu znajduje się jakiś lasek, to pies bardzo chętnie będzie do niego uciekał. Ważny jest fakt, że zawsze wraca. Nie wolno go traktować surowo, bo pies zacznie się nam sprzeciwiać. Doskonały dla małych dzieci.

owczarek pirenejski długowłosy
Owczarek pirenejski długowłosy – zdjęcie ze strony Wikipedia.org

Powyższy artykuł powinien zapoznać Ciebie z tematem: owczarek pirenejski hodowla, owczarek pirenejski cena, owczarek pirenejski długowłosy, owczarek pirenejski górski, owczarek pirenejski szczeniaki, owczarek pirenejski sprzedam. Zapraszam do komentowania newsa oraz polecenia znajomym.

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *