owczarek anatolijski

Owczarek Anatolijski hodowla, cena, szczeniaki, porady, opis rasy


Turecki pies, który znany jest ze swego posłuszeństwa wobec rodziny oraz właściciela. Doskonale nadaje się na psa obronnego. Jego masa (65 kilogramów) skutecznie odstrasza potencjalnych złodziei, dlatego doskonale odnajduje się za bramami wielkich firm, czy po prostu sadów owocowych. Jest popularny nie tylko w Turcji, ale także innych krajach Europy.

owczarek anatolijski hodowla
Owczarek anatolijski hodowla – zdjęcie ze strony Zwierzetadomowe.com

W Polsce ceniony za swoją skuteczność w obronie i często odnajduje się w służbie policyjnej. Posiada inteligencję oraz jest bystry. Doskonale nadaje się do kontaktu z dziećmi, jednak ze względu na swoją wagę nie powinno się zostawiać go samego z małym dzieckiem. W tresurze mało skomplikowany. Uczy się szybko i nie zapomina o rzeczy najważniejszej – w domu jest na drugim miejscu, zaraz za domownikami. Bywa nieufny oraz podejrzliwy wobec obcych. Rośnie dosyć długo, po ponad dwa lata. Je bardzo dużo, dlatego należy dbać o jego jadłospis. Potrzebuje sporo ruchu.

owczarek anatolijski cena
Owczarek anatolijski cena – zdjęcie ze strony Psy-pies.com

Powyższy artykuł powinien zapoznać Ciebie z tematem: owczarek anatolijski cena, owczarek anatolijski sprzedam, owczarek anatolijski hodowla, owczarek anatolijski szczeniaki, anatolijski pies pasterski cena. Zapraszam do komentowania newsa oraz polecenia znajomym.

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *