posokowiec bawarski

Posokowiec Bawarski charakter, waga, cena, opinie, hodowla


Posokowiec bawarski jest jednym z najbardziej inteligentnych psów gończych. Charakteryzuje się on postawą podczas polowań. Nie lubi się wychylać, dlatego ostrożnie poluje na zwierzynę. Doskonale się kamufluje i kiedy już zauważy dzika bądź zająca, to delikatnie szykuje się do ataku. Znany nie tylko w Niemczech, ale także u nas na Podkarpaciu.

posokowiec bawarski opis rasy
Posokowiec bawarski opis rasy – zdjęcie ze strony Psy.pl

Pies jest prosty w tresurze, jednak nie należy mu pozwalać na zbyt wiele, ponieważ zacznie się robić bardzo leniwy. Pies ten uwielbia dobrze zjeść, dlatego należy ostrożnie go karmić, może szybko przybrać na wadze. Powinien mieć też zapewnione dużo ruchu. Nie powinno się puszczać go na spacer samemu, bo może uciec. Cechą charakterystyczną tej rasy jest także fakt, iż szybko przywiązują się do swoich właścicieli. Nie lubią być jednak w centrum zainteresowania. Posokowiec żyje średnio do 12 lat i przez całe swoje życie pozostaje aktywny. Wierny, przyjacielski i bardzo żywiołowy.

posokowiec bawarski waga
Posokowiec bawarski waga – zdjęcie ze strony Polki.pl

Powyższy artykuł powinien zapoznać Ciebie z tematem: posokowiec bawarski cena, posokowiec bawarski hodowla, posokowiec bawarski charakter, posokowiec bawarski szczeniaki, posokowiec bawarski opinie, posokowiec bawarski opis rasy, pies posokowiec bawarski opinie i komentarze, posokowiec bawarski waga. Zapraszam do komentowania newsa oraz polecenia znajomym.

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *