polski owczarek podhalański

Polski Owczarek Podhalański hodowla, opinie, szczenięta, waga


Polski owczarek podhalański jest jednym z najpopularniejszych psów w naszym kraju. Nie ma co się temu dziwić, wszak charakteryzuje się on potężną budową i mimo, że wzbudza respekt to jest zwierzęciem bardzo spokojnym i opanowanym. Opanowanie to jedna z cech, której brakuje psom dużym, ale owczarek podhalański potrafi trzymać nerwy na wodzy przez cały czas. Nie stresuje się obecnością kotów ani innych obcych mu zwierząt. Doskonale nadaje się na psa obronnego i bardzo dobrze radzi sobie też sam.

owczarek podhalański szczenięta
Owczarek podhalański szczenięta – zdjęcie ze strony Wikipedia.org

Przez wiele lat uważany był za psa, którego miejsca jest na pastwisku, jednak z czasem jego rola zaczęła się ograniczać do pilnowania domów. W dzisiejszych czasach nasz polski owczarek bardzo często pełni jednak rolę policjanta i świetnie się z tego zadania wywiązuje. Ma ciekawe podejście do świata i zawsze jest czujny. W tresurze jest nieco skomplikowany, bo nie wolno mu pozwalać na wszystko. Zbyt rozpieszczony może się odwrócić przeciwko nam, a to już ostatni krok do zmarnowania potencjału tego zwierzęcia.

owczarek podhalański hodowla
Owczarek podhalański hodowla – zdjęcie ze strony Wikipedia.org

Powyższy artykuł powinien zapoznać Ciebie z tematem: owczarek podhalański waga, owczarek podhalański opinie, owczarek podhalański szczenięta, owczarek podhalański sprzedam, owczarek podhalański oddam, owczarek podhalański hodowla. Zapraszam do komentowania newsa oraz polecenia znajomym.

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *