terier irlandzki

Terier Irlandzki hodowla, szczeniaki, sprzedam, opinie, charakter


Pies dla ludzi aktywnych. Znany ze swojego temperamentu oraz zuchwałości. Walczy zawsze zaciekle i zawsze do samego końca. Służy do polowań na dziki, zające oraz borsuki. Ceni sobie niezależność i zawsze chce być pomocny. W trakcie polowań, kiedy już namierzy zwierzynę, będzie ją tak długo ścigał, aż w końcu dopadnie. Wykazuje się niechęcią do innych zwierząt oraz miłością do bójek i rozrób. Należy go trzymać na smyczy, a najlepiej w kagańcu.

terier irlandzki charakter
Terier irlandzki charakter – zdjęcie ze strony Pixabay.com

Uwielbia „zadymy”, dlatego trzymając go w domu na pewno wytępi wszystkie myszy oraz szczury. Bardzo istotny jest fakt, iż nie powinien jeść zbyt dużo, gdyż jeśli nie ma zapewnionego ruchu, to będzie tył, a potem trudno będzie go odchudzić. Jego menu powinno się składać z niewielkiej ilości surowego mięsa oraz dużej ilości wody. Pies ma szybką przemianę materii. Lojalny wobec swojego pana. Wymaga konsekwentnego traktowania, zatem nie jest psem łatwym do obycia. Żyje do 16 lat.

terier irlandzki hodowla
Terier irlandzki hodowla – zdjęcie ze strony Wikipedia.org

Powyższy artykuł powinien zapoznać Ciebie z tematem: terier irlandzki hodowla, terier irlandzki szczeniaki, terier irlandzki sprzedam, terier irlandzki cena, terier irlandzki charakter, terier irlandzki oddam, terier irlandzki opinie, terier irlandzki do adopcji. Zapraszam do komentowania newsa oraz polecenia znajomym.

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *