sznaucer średni

Sznaucer Średni długość życia, waga, szczeniaki, charakter


Średniej wielkości pies, choć bardzo aktywny. Uwielbia spędzać czas wraz ze swoim panem, a kiedy nie ma go w domu, to zaczyna wariować. Rasa ta jest idealna do pilnowania domu, jednak psy często „głupieją” i wykazują dziwne zachowanie. W tresurze skomplikowany, zatem przeznaczony dla doświadczonych treserów. Uczuciowy oraz niezależny – potrafi sam sobie poradzić gdy ucieknie lub zostanie porzucony.

sznaucer średni długość życia
Sznaucer średni długość życia – zdjęcie ze strony Psy24.pl

Ma wielki apetyt i może zacząć przybierać na wadze, dlatego nie zaleca się karmienia 3 razy dziennie, tylko raz dziennie. Jest odporny na wszelakie choroby, dlatego rzadko spotyka się chorego Sznaucera średniego. Wymaga codziennego szczotkowania oraz częstego kąpania. Jest waleczny i nie lubi obecności innych psów. Nienawidzi kotów, dlatego nie wolno trzymać go w jednym pomieszczeniu z jakimkolwiek innym zwierzęciem. Jest samcem alfa i tak siebie odbiera w stadzie. Żyje przeciętnie 13 – 14 lat.

sznaucer średni szczeniaki
Sznaucer średni szczeniaki – zdjęcie ze strony Atrax.pl

Powyższy artykuł powinien zapoznać Ciebie z tematem: sznaucer średni sprzedam, sznaucer średni hodowla, sznaucer średni opis rasy, sznaucer średni długość życia, sznaucer średni waga, sznaucer średni oddam, sznaucer średni charakter, sznaucer średni szczeniaki. Zapraszam do komentowania newsa oraz polecenia znajomym.

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *