sznaucer olbrzym

Sznaucer Olbrzym hodowla, charakter, szczeniaki, oddam, opis rasy


Sznaucer olbrzymi jest bardzo inteligentnym psem, który doskonale wie jak się zachować w danej sytuacji. Jest dosyć trudny w tresurze, dlatego wymaga wyrozumiałości. Idealnie nadaje się na psa wartownika, stróżującego oraz obronnego. Nie jest agresywny, ale w momencie zagrożenia momentalnie staje do ataku. Co jest ciekawe to fakt, że rasa ta rzadko szczeka – pies robi to tylko wtedy, gdy ma powód.

sznaucer olbrzym opis rasy
Sznaucer olbrzym opis rasy – zdjęcie ze strony Psy-pies.com

Sznaucer wykazuje ciekawe podejście do życia oraz świata – jest energiczny, szczęśliwy i absolutnie oddany swojemu właścicielowi. Z nazwy jest „olbrzymi” i w rzeczywistości taki jest. Waży do 35 kilogramów i ma wielki apetyt. Potrafi zjeść do jednego kilograma jedzenia dziennie, ale sporo się rusza, dlatego nie przybiera na wadze. W kontakcie z dziećmi spokojny i opanowany, jednak ze względu na swoją wagę nie należy go zostawiać samego z maluchem. Rośnie przez 18 miesięcy i bardzo szybko uczy nowych sztuczek, czy komend.

hodowla sznaucer olbrzym
Hodowla sznaucer olbrzym – zdjęcie ze strony Psy-pies.com

Powyższy artykuł powinien zapoznać Ciebie z tematem: sznaucer olbrzym hodowla, sznaucer olbrzym sprzedam, sznaucer olbrzym charakter, sznaucer olbrzym oddam, sznaucer olbrzym szczeniaki oddam, hodowla sznaucer olbrzym, sznaucer olbrzym opis rasy. Zapraszam do komentowania newsa oraz polecenia znajomym.

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *