shiba inu japoński

Shiba Inu Japoński charakter, cena, adopcja, szczeniaki, opis rasy


Pies Japoński, który jest bardzo podobny do Akity lub Akity Inu. Charakteryzuje się mocną budową ciała oraz ogromną odpornością na wszelakie warunki atmosferyczne. Jest przyjacielski oraz uprzejmy. Nie szczeka bez powodu, ale może zacząć piszczeć, gdy jego właściciel przez długi okres czasu nie wraca do domu. Shiba Inu jest najmniejszym z przedstawicieli japońskich szpiców.

shiba inu opis rasy
Shiba inu opis rasy – zdjęcie ze strony Pixabay.com

Materiały wykopaliskowe potwierdzają, że shiba wywodzi się od najstarszych z nich – znaleziono pochodzące z epoki Jomon (trwającej od ok.4000 p.n.e. do 3 stulecia przed Chrystusem) szkielety odpowiadające dokładnie wzorcom dzisiejszych przedstawicieli tej rasy. Shiba bardzo docenia swojego właściciela i będzie go zaciekle bronił, kiedy w pobliżu inny pies zacznie warczeć na pana. Jako szczenię będzie jadł bardzo dużo, jednak z wiekiem jego apetyt zacznie maleć. Jest doskonały do zabaw z dziećmi. Mimo swoich rozmiarów może spać w domu i będzie mu to sprawiało przyjemność. Koszt utrzymania to 200 złotych miesięcznie.

hodowla shiba inu
Hodowla shiba inu – zdjęcie ze strony Pixabay.com

Powyższy artykuł powinien zapoznać Ciebie z tematem: shiba inu charakter, shiba inu cena, hodowla shiba inu, shiba inu opis rasy, shiba inu oddam, shiba inu adopcja, shiba inu szczeniaki, shiba inu sprzedam, shiba inu hodowla. Zapraszam do komentowania newsa oraz polecenia znajomym.

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *