pointer

Pointer charakter, szczeniaki, rasa, ciekawostki, porady, hodowla


Pointer to wyżeł z krwi i kości. Doskonale nadaje się do polowań na sarny i świetnie radzi sobie jako pies stróżujący. Rasa pochodzi z Wielkiej Brytanii i nawet królowa swego czasu posiadała takiego pieska w swoim pałacu. Pointer jest psem rodzinnym i doskonale znosi warunki mieszkania nawet w mieście. Nie jest łakomczuchem. Jedno karmienie dziennie w zupełności mu wystarczy. Potrafi wytrzymać bardzo długo bez wody i dlatego też nadaje się do polowań. Jest energiczny i bardzo szybki.

pointer charakter
Pointer charakter – zdjęcie ze strony Wikipedia.org

Nienawidzi spędzać czasu w samotności i lubi być w centrum uwagi. Dzięki swojemu podejściu do dzieci zyskał przydomek „obrońca”. Jest nieprzekupny i bardzo nieufny wobec nieznajomych. Śpi maksymalnie 5 godzin na dobę i wystarcza mu to w zupełności. Początkujący właściciele tej rasy będą mieli problem z tresowaniem tego psa. Jest bardzo pojętny, ale wymaga „twardej ręki”. Żyje około 15 lat i do końca swoich dni tryska humorem oraz energią.

pointer hodowla
Pointer hodowla – zdjęcie ze strony Pixabay.com

Powyższy artykuł powinien zapoznać Ciebie z tematem: pointer charakter, pointer rasa, pointer hodowla, pointer szczeniaki, rasa pointer. Zapraszam do komentowania newsa oraz polecenia znajomym.

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *