owczarek belgijski

Owczarek belgijski malinois, tervueren, biały, cena, hodowla


Owczarek belgijski jest rasą popularną raczej poza Polską. Jest to pies pasterski, istnieje od 1891 roku. Dzisiaj ten pies używany jest przez policjantów i wojsko jako pies obronny. Doskonale także stróżuje. Ten pies kocha ruch, jest bystry, inteligentny, czujny, bywa agresywny. Gdy nie chce wykonać polecenia to reaguje agresją lub apatią. Uczy się szybko, lubi zabawę oraz potrafi obcować z dziećmi.

owczarki belgijskie
Owczarki belgijskie – zdjęcie znalezione na stronie Pixabay.com

Owczarek belgijski malinois

Malinois to odmiana krótkowłosa płowa owczarka belgijskiego.

Owczarek belgijski tervueren

Jest to owczarek długowłosy, płowy i szary.

owczarek belgijski hodowla
Owczarek belgijski tervueren – zdjęcie znalezione na stronie Psy-pies.com

Owczarek belgijski biały

Ta odmiana ma białą sierść, gęstą, przypomina wilka z wyglądu, ale nieskazitelna biel sierści podbija serca hodowców.

Owczarek belgijski krótkowłosy

Jest to najbardziej typowa odmiana. Muskularna sylwetka, czujność oraz aktywność cechują tego psa. Jego wygląd budzi respekt.Owczarek belgijski długowłosy

Ta odmiana ma płową sierść, jest to pies muskularny, aktywny, potrzebujący ruchu. Nie nadaje się dla osób lubiących siedzący tryb życia.

Owczarek belgijski czarny

Ten pies ma krótkie włosy oraz czarną sierść. Jest to najbardziej typowa odmiana, którą chętnie kupuje belgijska policja.

owczarek belgijski biały
Owczarek belgijski biały – zdjęcie znalezione na stronie bialyowczarek.fora.pl

Owczarek belgijski hodowla

Hodowla owczarka belgijskiego musi mieć sporo miejsca, bo te psy potrzebują ruchu i biegu. Są bystre, inteligentne, lubią bieganie oraz ruch. To nie są kanapowe pieski, lecz psy pasterskie, stróżujące oraz obronne.

Owczarek belgijski cena

Owczarek belgijski nie jest tanim psem, kosztuje co najmniej 2000-3000 złotych, czasami też więcej. Nie jest to pies dla osób delikatnych, bo może je zdominować. Jego właściciel musi mieć twardą rękę. Ten towarzyski pies nie znosi samotności, potrzebuje człowieka, ruchu oraz dużych przestrzeni. W bloku ten pies będzie się tylko męczył.

owczarek belgijski czarny
Owczarek belgijski czarny – zdjęcie znalezione na stronie Psy-pies.com

Powyższy artykuł powinien zapoznać Ciebie z tematem: owczarek belgijski, owczarki belgijskie, owczarek belgijski malinois, owczarek belgijski cena, owczarek belgijski biały, owczarek belgijski długowłosy, owczarek belgijski tervueren, owczarek belgijski czarny, owczarek belgijski hodowla, owczarek belgijski krótkowłosy. Zapraszam do komentowania newsa oraz polecenia znajomym.

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *