mastif

Mastif opis rasy, cena, szczeniak, informacje, porady, usposobienie


Mastif to bardzo duży pies, który swoim wyglądem wzbudza respekt. Mimo swoich sporych rozmiarów jest naprawdę łagodny oraz przyjacielski. Nie lubi wdawać się w żadne bójki i doskonale zna swoje miejsce w szeregu. Niestety, ale Mastif jest bardzo leniwy, dlatego powinno się go umiejętnie karmić. Nie należy podawać mu jedzenia 4 razy dziennie, ale maksymalnie dwa razy. Kiedy zacznie tyć, to zaczyna być osowiały i nieznośny.

rasa psa mastif
Rasa psa mastif – zdjęcie ze strony Psy-pies.com

Mastif jest bardzo starą rasą, bo znana jest od początków Imperium Brytyjskiego. Mastif potrafi polować na inne zwierzęta, jednak to już zależy od tego, jak jego Pan go wytresuje. Jest często nieśmiały. Nie lubi kontaktu z innymi psami, ale można go wychować w taki sposób, że to polubi. Bardzo dobrze dogaduje się z małymi dziećmi i lubi z nimi spędzać czas. Kocha przygody, dlatego warto zabierać go na wycieczki samochodem. Jest bardzo wrażliwy. Duży pies z jeszcze większą duszą.

mastif cena
Mastif cena – zdjęcie ze strony Psy-pies.com

Powyższy artykuł powinien zapoznać Ciebie z tematem: mastif cena, rasa mastif, mastif szczeniak, rasa psa mastif, psy rasy mastif. Zapraszam do komentowania newsa oraz polecenia znajomym.

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *