pies maltańczyk

Maltańczyk – informacje. Czy wiesz, że psy maltańczyki są fajne?


Maltańczyka cechuje głębokie przywiązanie do właściciela. Najbardziej pragnie przebywania ze swoim opiekunem i jego najbliższymi. Potrzebuje stałej uwagi i bliskości ze strony ludzi – pieszczot, zabaw lub chociażby obecności swojego pana. Bardzo źle znosi samotny pobyt w domu oraz tymczasowe przeprowadzki do znajomych pod nieobecność swojego właściciela. Długotrwała samotność sprawia, że psy tej rasy są bardzo nieszczęśliwe, zlęknione i niespokojne. Brak towarzystwa może doprowadzić je nawet do depresji i innych problemów ze zdrowiem. Dlatego jeśli decydujemy się na zakup maltańczyka, musimy mieć świadomość tego, że będziemy musieli poświęcić pupilowi dużo czasu i uwagi oraz stale okazywać mu naszą miłość.Pies maltańczyk – informacje

Maltańczyki jak wszystkie psy z rodzaju biszonów nade wszystko cenią warunki domowe i spokojny odpoczynek u boku swojego pana. Jednocześnie uwielbiają zabawy zarówno w mieszkaniu jak i na dworze, choć mogą być niechętne do dłuższych wypraw poza domem. Jako że maltany bywają nadmiernie rozpieszczane, mogą cierpieć na problemy z nadwagą. Dlatego powinniśmy zachęcać je do ruchu, np. poprzez uprawianie z nimi psich sportów takich jak chociażby agility, czyli prowadzenie psa przez tor przeszkód, bądź flyball, polegający na pokonywaniu przeszkód w celu dotarcia do pudełka z piłką. Możemy również uczyć naszego pupila różnych sztuczek. Maltany są bowiem bardzo bystre, szybko rozumieją nasze intencje i chętnie wypełnią każde polecenie właściciela, zwłaszcza jeśli będą nagradzane pieszczotami.

psy maltańczyki
Psy maltańczyki – źródło zdjęcia Wikipedia.org

Podsumowanie i powiązane wpisy

Maltańczyk to pies niezwykle towarzyski i bardzo mocno związany ze swoim opiekunem. Będzie znakomitym przyjacielem człowieka, jeśli tylko otrzyma należytą troskę i miłość. Na naszej stronie znajduje się dużo artykułów o rasie maltańczyk, postaram się wymienić najciekawsze: imię dla maltańczyka, maltańczyk szczeniak, maltańczyk hodowla, maltańczyk oddam za darmo, maltańczyk cena, maltańczyk z rodowodem, maltańczyk koreański, maltańczyk miniaturka i inne ciekawe artykuły. Zapraszam do czytania.

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *