pies maltańczyk

Pies maltańczyk cena, hodowla, żywienie, charakter


Psy są niezbędne, dla wielu są najlepszymi przyjaciółmi. W miastach i na wsi trzymane są psy różnych ras. Jedną z nich jest rasa maltańczyk. Taki pies maltańczyk to na pewno miły domowy ulubieniec. Hodowla psa powinna być prowadzona w sposób profesjonalny, zwierzaki wypielęgnowane oraz dobrze odżywiane. Zadbany pies jest zdrowy i często ma własny dowód wydany przez weterynarza tzw. książeczka dla psa.

maltańczyk hodowla
maltańczyk hodowla – źródło zdjęcia pxhere.comMaltańczyk cena

Ile kosztuje maltańczyk? Te pieski do tanich bynajmniej nie należą. Maltańczyk to rasa z tradycjami, te małe, białe i włochate pieski podbijały serca starożytnych Rzymian oraz Egipcjan. Nie wiadomo skąd dokładnie pochodzą. Ceny maltańczyków są wysokie, wahają się od 700 do ponad 2000 złotych. Ich ceny są ustalane przez właścicieli lub profesjonalne hodowle. Najlepiej kupować psa z pewnego źródła, aby mieć zdrowego, ładnego i miłego pieska. Jeżeli rodzice psa zdobyły jakieś prestiżowe nagrody to cena oczywiście może być bardzo wysoka.

Maltańczyk żywienie

Maltańczyk jest wymagającym pieskiem. Jest to zwierzak, którego trzeba pielęgnować oraz starannie żywić. Jego dieta musi być optymalna, dobrze zbilansowana. Można kupić specjalną karmę dedykowaną właśnie maltańczykom. Osobiście polecam zdrowo żywić takiego pieska. Jakość karmy jest bardzo ważna, musi być z wyższej pułki (np: Royal), bo niekiedy maltańczyk jest wybredny i wszystkiego nie chce jeść. Można podawać takiemu pieskowi mięso, gotowane, bez soli i przypraw, warzywa, dodawać witaminy. Jednak zawsze najlepiej poradzić się w sprawie diety weterynarza. On najlepiej podpowie jakie potrawy można serwować temu małemu, delikatnemu psiakowi, który żyje kilkanaście lat. Trzeba pamiętać, aby maltańczyk nie zjadał tego co my, ludzie! Może od takiego jedzenia dostać przykładowo zapalenie uszu.

maltańczyk cena
Maltańczyk cena – zdjęcie znalezione na Pxhere.comMaltańczyk charakter

Charakter maltańczyka jest delikatny. Te psy lubią pieszczoty oraz nie znoszą krzyków. Jest im dobrze z osobami, które potrafią je docenić, przytulić, pogłaskać, znaleźć dla nich czas. Te pieski bardzo nie lubią samotności. Należy im stworzyć komfortowe warunki do codziennego funkcjonowania i zadbać o to, aby się nie nudziły, nie stresowały, nie bały. Można mieć pieska maltańczyka z dziećmi ale pod warunkiem, że będzie w pobliżu opiekun lub właściciel psa.

Powyższy artykuł pisany na podstawie Maltanczyki.net powinien zapoznać Ciebie z tematem: pies maltańczyk, maltańczyk hodowla, maltańczyk cena, maltańczyk żywienie, maltańczyk charakter. Zapraszam do komentowania newsa oraz polecenia znajomym.

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *