chart afgański

Chart Afgański hodowla, szczeniaki, sprzedam, oddam, opis rasy


Pies pochodzi oczywiście z Afganistanu i to tam odnosił największe sukcesy na polu myśliwskim. Jest psem przebojowym, ale bardzo łagodnie nastawionym do swojego właściciela. Doskonale nadaje się do tresowania i może nawet zamieszkać w mieszkaniu, lecz potrzebuje przynajmniej 2 godzinnego spaceru dzień w dzień. Nie lubi kontaktu z innymi psami, ale można go wychować w taki sposób, że to polubi.

chart afgański hodowla
Chart afgański hodowla – zdjęcie ze strony Wikipedia.org

Bardzo dobrze dogaduje się z małymi dziećmi i lubi z nimi spędzać czas. Jest niezależny i bardzo odważny. Lubi polować na dziki. Posiada długą, jasną sierść i wymaga częstej pielęgnacji. Doskonale nadaje się do pilnowania stadniny. Sprawia mu to przyjemność. Bywa przebojowy, ponieważ szybko uczy się dobrego zachowania. W tresurze prosty, ale wymaga twardej ręki. Nie powinno się go wychowywać na typowego zabijakę, bo ten pies ma ogromny talent do wykonywania innych czynności, a nie tylko szczekania na ludzi. Żyje statystycznie do 18 lat.

chart afgański do adopcji
Chart afgański do adopcji – zdjęcie ze strony Psy.pl

Powyższy artykuł powinien zapoznać Ciebie z tematem: chart afgański hodowla, chart afgański szczeniaki, chart afgański sprzedam, chart afgański do adopcji, chart afgański oddam. Zapraszam do komentowania newsa oraz polecenia znajomym.

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *