border collie cena

Border collie opis rasy, hodowla, cena, szczeniaki, poradnik


Psy border collie są wierne, miłe, pogodne. Są najlepszym przyjacielem człowieka. Border collie nadaje się do domku jednorodzinnego. Jest to pies pasterski, nazywany też owczarskim. Rasa jest popularna na całym świecie, z Anglii najpierw trafiła do Nowej Zelandii, a później została rozesłana na inne kontynenty. W tym artykule postaram się przedstawić zagadnienia typu hodowla, cena, szczeniaki oraz ogólny opis rasy border collie.

border collie szczeniak
Border collie szczeniak – zdjęcie znalezione na stronie Pixabay.com

Border collie cena

Owczarek collie jest psem drogim, mały szczeniak może kosztować około 2000 złotych. Taki pies idealnie nadaje się do pilnowania domu i ogrodu. Takie psy są chętnie kupowane. Bez rodowodu cena jest nawet poniżej 1000 zł.Border collie szczeniak

Szczeniak border collie jest pogodny, wesoły, lubi zabawy. Pochodzi z Anglii, kiedyś eksportowano go na wszelkie kontynenty.

border collie hodowla
Border collie hodowla – zdjęcie znalezione na stronie Pixabay.com

Border collie hodowla

Hodowla border collie oferuje psy przebadane, dobrze odżywione, z rodowodem. Daje swoistą gwarancję jakości na każdego pieska. Gdy klient nie jest z niego zadowolony to można zwierzaka wymienić na innego, zdrowego oraz efektownego. Piękne owczarki border collie lubią bawić się z dziećmi, są łagodne, nie wykazują agresji.Border collie opis rasy

Border collie ma bardzo proporcjonalną budowę ciała, waży 15-20 kilogramów, jest bardzo masywny, posiada białe lub czarne włosy, jednak nie powinien mieć za dużo białych włosów, najczęściej jest biało-czarny, w łaty. Jego oczy powinny być czarne, białe występują u psów merle. Pies uwielbia ruch, dlatego nie nadaje się do małego mieszkanka w bloku. Lubi zaganiać owce, a gdy nie kupuje się do tego celu musi mieć możliwość ruchu i pewnego wybiegania się. Pies potrzebuje dużej ilości ruchu, odżywia się go mięsem oraz daje do popicia wodę. Psy są dość zdrowe, mają jedynie problemy ze stawami, czasami chorują na padaczkę. Szybkość, sprawność, zwinność są najważniejszymi walorami tych psów.

border collie opis rasy
Border collie opis rasy – zdjęcie znalezione na stronie Pixabay.com

Powyższy artykuł powinien zapoznać Ciebie z tematem: border collie, border collie cena, border collie szczeniak, border collie hodowla, border collie opis rasy. Zapraszam do komentowania newsa oraz polecenia znajomym.

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *