pekińczyk

Pekińczyk charakter, szczeniak, cena, oddam, sprzedam, opis rasy


Chińska rasa, która wymaga specjalnego traktowania oraz ciągłego szczotkowania. Psy te są bardzo stare i nawet na murach w opuszczonych zamkach Chińskich można znaleźć wyryte podobizny pekińczyka. Pekińczyk bywa bardzo uparty i ma ogólnie silny charakter. Doskonale znosi warunki życia w mieście i docenia możliwość wychodzenia na spacery. Dobrze znosi pierwsze miesiące tresury i jest naprawdę psem pojętnym.

pekińczyk hodowla
Pekińczyk hodowla – zdjęcie ze strony Pixabay.com

Wie jak się ma zachować wśród ludzi, ale często zbyt mocno zwraca na siebie uwagę. Chce być zawsze w centrum wydarzeń i pewnie też dlatego jest niechętnie kupowany przez mężczyzn, częściej przez kobiety. Koszt jego utrzymania to wydatek rzędu 300 złotych miesięcznie. Pies musi być poddany szczepieniu dwa razy do roku i często odrobaczany. Małe szczenię kosztuje do 1100 złotych. Popularna rasa w każdym regionie świata. Pekińczyki nie potrafią radzić sobie same i dlatego często piszczą. Żyją do 20 lat.

pekińczyk charakter
Pekińczyk charakter – zdjęcie ze strony Pixabay.com

Powyższy artykuł powinien zapoznać Ciebie z tematem: szczeniak pekińczyk, pekińczyk charakter, pekińczyki szczeniaki, pekińczyk cena, pekińczyk oddam, pekińczyk szczeniak, pekińczyk hodowla, pekińczyk sprzedam. Zapraszam do komentowania newsa oraz polecenia znajomym.

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *