rozella białolica

Papugi z kolorowym upierzeniem


Istnieje naprawdę wiele rodzajów papug. Jednym z najchętniej hodowanych z pewnością jest Rozella Białolica. Jest to bardzo wdzięczna papuga. Na pewno ją od razu rozpoznamy, gdyż ma naprawdę bardzo intensywne oraz wielokolorowe upierzenie. Ma czerwoną głowę oraz pierś. Policzki tej papugi są białe. Podbrzusze jest zielone, a skrzydła mają niebieski oraz zielony kolor. Mają także żółto-czarny grzbiet. Jest to kolor bardzo specyficzny i popularny wśród papug pochodzących z Australii.

rozella białolica
Rozella białolica – zdjęcie ze strony Zoomia.pl

Na grzbiecie widać łuskowate wzory. Jeśli chodzi o płeć tych ptaków to trudno jest ją rozróżnić. Samice mają bledsze od samców ubarwienie. Mają także znacznie bardziej delikatną głowę, a także jasne pasma na spodniej części skrzydeł. Podobnie mają młode ptaki. Jeśli chodzi o młode samice to mają one zieloną plamkę na głowie. Warto wiedzieć, że ptaki te są średniej wielkości. Mają od 30 do 32 centymetrów długości. Ważą do 60 gramów. Rozella żyje nawet 25 lat. Jeśli chodzi o zachowanie tych ptaków to podczas zimy rozelle trzymają się w małych stadach. Stada te liczą do 20 sztuk. Wiosną ptaki te dzielą się na pary. Warto wiedzieć, że ptaki te w sposób agresywny bronią swojego terytorium.

Powyższy artykuł powinien zapoznać Ciebie z tematem: rozella białolica rozmnażanie, rozella białolica oswajanie, rozella białolica jak rozróżnić płeć, rozella białolica samiec czy samica. Zapraszam do komentowania newsa oraz polecenia znajomym.

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *