Papuga żako

Papuga Żako – ciekawostki


Przepięknym gatunkiem papugi, dostępnej w hodowli jest papuga Żako, zwana inaczej popielatą lub szarą z racji swojego wspaniałego koloru upierzenia. Nieraz spotykamy drobne, białe akcenty ale przeważająco jest to szary odcień. Ogon tymczasem bywa czarny lub kasztanowaty, co ma wiele wspólnego od podgatunku, który reprezentuje. Głos tych ptaków jest bardzo ochrypły i wrzaskliwy. Często nawoływania słychać wieczorową porą, ponieważ właśnie w tym czasie w naturalnych warunkach ptaki wracają z żerowisk na nocleg.

Papuga żako
Papuga żako – zdjęcie ze strony Zoologiczny.expert

Żako żyje w lasach nizinnych, na sawannie posiadającej minimalne zadrzewienie oraz w zaroślach mangrowych. Żywią się głównie orzechami i owocami, czasem liśćmi. Żako jest papugą narażoną na wyginięcie. Wyróżnia się dwa podgatunki tej rodziny. Jest to Żako większa i mniejsza. Większe mierzą około 33 cm, mają czarny dziób i szare opierzenie. Mniejsze Żako mają ciemniejszy kolor, wpadający w grafit, bordowo-szary ogon i jasną górną część dzioba. Spotykamy je na terenach równikowych, przy Gwinei. Są to przepiękne ptaki.

Papuga żako cena

Papuga żako kosztuje około 2900-3000 złotych. Jest to droga, ale ładna papuga. Często hodowana w Polsce. Ma wielu wielbicieli, którzy doceniają jej urodę. Warto zakupić taką papugę, bo to wspaniały ptak.

Papuga żako sprzedam

Żako na sprzedaż mają dobre sklepy internetowe. Sklepy tradycyjne sprowadzają takie papugi na życzenie, bo nie są one tanie. Miłe, przyjazne żako są idealne dla rodzin z małymi dziećmi.

Papuga żako oddam

Papugę żako odda osoba, która chce wyprowadzić się z Polski i poszukuje nowego właściciela dla tego pięknego ptaka. Alergia czasami także sprawia, że ktoś zechce oddać żako. Nie są to jednak bardzo typowe sytuacje.

Powyższy artykuł powinien zapoznać Ciebie z tematem: papuga żako cena, papuga żako sprzedam, sprzedam żako, ile kosztuje papuga żako, żako cena, żako papuga cena, żako sprzedam, papuga żako oddam. Zapraszam do komentowania newsa oraz polecenia znajomym.

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *