papillon

Papillon hodowla, rasa, oddam, cena, szczeniaki, porady, opis rasy


Francuska rasa. Przez wiele lat były wykorzystywane jako psy reprezentatywne wśród szlachty oraz arystokracji. Papillon jest psem aktywnym oraz żywym, ale rzadko szczeka i stara się być spokojny. Co jest ciekawe to fakt, że treserzy uważają go za znakomitego myśliwego, choć mało się o tym wspomina. Papillon dobrze sobie radzi w lesie lub ogólnie miejscu, gdzie będzie mógł się zapuścić za sporą zwierzyną.

papillon hodowla
Papillon hodowla – zdjęcie ze strony Pixabay.com

Rasa ta jest bardzo aktywna i należy pieskowi zapewnić przynajmniej 3 godzinny spacer dziennie. Z wyglądu wydaje się małym pieskiem, ale w rzeczywistości wcale taki nie jest. Lubi dobrze zjeść, dlatego należy go karmić 4 razy dziennie. Poprzez szybką przemianę materii piesek gubi zbędne kilogramy i nie jest narażony na utycie. Koszt małego szczeniaka to wydatek rzędu 900 złotych. Nie radzi się kupowania suczek, ponieważ są one trudne w tresurze. Pies wymaga szczotkowania oraz ogólnej pielęgnacji. Miesięczny koszt utrzymania to 250 złotych.

papillon pies cena
Papillon pies cena – zdjęcie ze strony Wikipedia.org

Powyższy artykuł powinien zapoznać Ciebie z tematem: papillon hodowla, papillon szczeniaki, papillon rasa, papillon pies oddam, papillon pies cena, papillon cena. Zapraszam do komentowania newsa oraz polecenia znajomym.

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *