owczarek belgijski tervueren

Owczarek Belgijski Tervueren hodowla, cena, szczeniaki, opis rasy


Owczarek belgijski Tervueren jest typowy psem rodzinnym, ale do niedawna był wykorzystywany do polowań, wszak uwielbia on przebywać na świeżym powietrzu. Jest miły dla dzieci i bardzo uczynny. Może służyć jako pies rodzinny kanapowy, a także obronny. Jest wręcz stworzony do tresowania, bowiem bardzo szybko uczy się nowych komend. Ceni sobie obecność domowników i zaciekle ich broni, gdy w pobliżu pojawi się inny pies.

owczarek belgijski tervueren hodowla
Owczarek belgijski tervueren hodowla – zdjęcie ze strony Psy-pies.com

Jeśli chodzi o jego żywienie, to nie ma precyzowanego menu, choć jego gabaryty mogą świadczyć o tym, iż lubi spore ilości mięsa. O tego psa należy dbać i nie powinien być straszony. Jeśli będzie straszony lub bity to w końcu zamknie się w sobie i przestanie komukolwiek ufać. Znanych jest wiele przypadków, kiedy psy tej rasy zostawały znajdowane na obrzeżach miast i nie mogły się już przyzwyczaić do swoich nowych właścicieli, ponieważ były wcześniej straszone i bite. W wielu kręgach owczarek służy także do zadań policyjnych i ratowniczych.

Powyższy artykuł powinien zapoznać Ciebie z tematem: owczarek belgijski tervueren szczeniaki, owczarek belgijski tervueren hodowla, owczarek belgijski tervueren cena. Zapraszam do komentowania newsa oraz polecenia znajomym.

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *