owczarek belgijski malinois

Owczarek Belgijski Malinois hodowla, cena, szczeniaki, charakter


Owczarek belgijski Malinois to jeden z najbardziej znanych psów w Europie. Mimo, iż w Polsce nie jest tak bardzo popularny, to jednak we Francji oraz Niemczech robi prawdziwą furorę. Warto w tym miejscu odnotować fakt, iż mimo opinii treserów iż ten pies bywa agresywny, rzeczywistość jest już całkiem inna. Bardzo prosty w tresurze. Ceni sobie ruch oraz przebywanie na świeżym powietrzu, zatem nie nadaje się do mieszkania w ciasnych budach oraz mieszkaniach.

owczarek belgijski malinois hodowla
Owczarek belgijski malinois hodowla – zdjęcie ze strony Wikipedia.org

Doskonale zna swoje możliwości, zatem potrafi bez problemów samemu znaleźć sobie pożywienie. Wie również o tym, iż inne psy się go boją, a więc może ten atut wykorzystywać jako obronę swojego pana. Lubi dobrze zjeść i powinien zjadać do kilograma mięsa dziennie. Małe szczeniaki powinny pić bardzo dużo mleka, najlepiej od wiejskiej krowy. Według różnych danych długość życia tej rasy może osiągać od 12 do nawet 16 lat. Psy bywają spokojne w otoczeniu dzieci i lubią z nimi kontakt. Doskonale też rozumieją się z kotami i innymi mniejszymi od siebie zwierzętami. Wzbudza respekt.

malinois charakter
Malinois charakter – zdjęcie ze strony Pixabay.com

Powyższy artykuł powinien zapoznać Ciebie z tematem: owczarek belgijski malinois cena, malinois cena, owczarek belgijski malinois hodowla, malinois hodowla, malinois charakter, owczarek belgijski malinois szczeniaki. Zapraszam do komentowania newsa oraz polecenia znajomym.

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *