owczarek węgierski kuwasz

Owczarek Węgierski Kuwasz hodowla, szczeniaki, cena, opis rasy


Owczarek węgierski Kuwasz to pies, który o mało co, a by wyginął podczas dwóch wojen światowych. Wysoki, masywny oraz bardzo inteligentny. Jeśli treser podejdzie do niego odpowiednio, to może go wychować na psa rodzinnego, ale nie kanapowca. Ceni sobie obecność domowników i zaciekle ich broni, gdy w pobliżu pojawi się inny pies. Jeśli chodzi o jego żywienie, to nie ma precyzowanego menu. Potrzebuje do dwóch kilogramów jedzenia na dobę i około trzech litrów wody.

kuvasz hodowla
Kuvasz hodowla – zdjęcie ze strony Wikipedia.org

Jest doskonały do bronienia swojego terytorium, zatem zaliczany do psów obronnych. Ponadto wykazuje się niebywałą inteligencją, bardzo dużą czujnością oraz aktywnością. Ceni sobie wolność, ale często zbyt duża przestrzeń powoduje, że pies może uciec. Nie zaleca się trzymania go w mieście i mieszkaniach. Są to wytrzymałe psy, przystosowane do pracy w otwartej przestrzeni – pilnowania i ochrony bydła. Są aktywne, lubią kłusować, ale zawsze blisko pana. Żyją od 11 do nawet 16 lat. Jeśli właściciel będzie o owczarka dbał, to będzie on jego najlepszym przyjacielem.

kuvasz cena
Kuvasz cena – zdjęcie ze strony Wikipedia.org

Powyższy artykuł powinien zapoznać Ciebie z tematem: kuvasz hodowla, kuvasz szczeniaki, kuvasz cena. Zapraszam do komentowania newsa oraz polecenia znajomym.

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *