owczarek węgierski komondor

Owczarek Węgierski Komondor hodowla, cena, szczeniaki, opis


Pies pochodzenia azjatyckiego, choć przyjęło się, iż jest węgierski. Owczarek węgierski komondor charakteryzuje się jasną i bardzo gęstą sierścią. Psy tej rasy nie nadają się do trzymania w mieście, a przez swoją sierść bywają bardzo trudne w hodowli. Trzeba je codziennie czesać oraz myć, przez co w wielu kręgach pasterskich zaczęto z nich rezygnować. Pies posiada jednak kilka cech, które wyróżniają go spośród innych. Jest bardzo samodzielny. Trudno go wychować i źle znosi mieszkanie na małych przestrzeniach.

komondor hodowla
Komondor hodowla – zdjęcie znalezione na stronie Wikipedia.org

Bardzo istotny jest fakt, iż nie powinien jeść zbyt dużo, gdyż jeśli nie ma zapewnionego ruchu, to będzie tył, a potem trudno będzie go odchudzić. Lubi kontakt ze swoimi właścicielami, ale do każdego człowieka nie podchodzi zbyt ufnie. Pies tej rasy nie powinien raczej mieszkać w ciasnej budzie, a nawet jeśli, to nie wolno jej ocieplać żadnymi materiałami sypkimi, takimi jak styropian, bowiem pies będzie się czuł źle (psy słyszą tarcia styropianu). W Polsce nieznany, w Niemczech oraz Francji dosyć popularny wśród miłośników.

pies rasy komondor
Pies rasy komondor – zdjęcie ze strony Wikipedia.org

Powyższy artykuł powinien zapoznać Ciebie z tematem: komondor cena, pies komondor cena, komondor hodowla, komondor szczeniaki, komondor szczeniaki cena, komondor pies cena, pies rasy komondor. Zapraszam do komentowania newsa oraz polecenia znajomym.

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *