owczarek szetlandzki cena

Owczarek szetlandzki hodowla, miniaturka, cena, oddam, opis


Owczarek szetlandzki to pies pasterski oraz zaganiający stada zwierząt, pracowity oraz wytrzymały fizycznie. Pochodzi z Wysp Szetlandzkich. Kiedyś pilnował stad owiec oraz domów i wsi. Dzisiaj pilnuje owiec lub jest psem przydomowym. Jest często biało-szary lub biało-czarny. Długi ogon oraz wyprostowana sylwetka dodają urody temu psu. Wesoły i miły pies, lubi dzieci, zabawę, aktywność fizyczną. Jego długa sierść wymaga codziennego szczotkowania. Ten miły piesek waży 5-10 kilogramów, jest lekki, smukły i elegancko wygląda.

owczarek szetlandzki hodowla
Owczarek szetlandzki hodowla – zdjęcie znalezione na stronie Pixabay.com

Owczarek szetlandzki cena

Owczarek szetlandzki kosztuje około 2000 złotych. Nie jest to duża kwota, biorąc pod uwagę jego urodę oraz rasę. Taniej można kupić psa bez rodowodu lub z drugiej ręki. Hodowle oferują droższe pieski, lecz z dokumentacją, badaniami lekarskimi, wypielęgnowane i efektowne.Owczarek szetlandzki oddam

Owczarka szetlandzkiego można dostać za darmo od osób, które chcą pozbyć się tego pieska. Jednak nie są to częste sytuacje.

owczarek szetlandzki miniaturka
Owczarek szetlandzki miniaturka – zdjęcie znalezione na stronie Pixabay.com

Owczarek szetlandzki hodowla

Hodowla oferuje piękne owczarki w dobrej cenie. Tego rodzaju hodowle można znaleźć w całej Polsce.Owczarek szetlandzki miniaturka

Jest to mniejsza wersja owczarka szetlandzka. Niewielka, niewysoka, ale bardzo energiczna i aktywna. Owczarek szetlandzki miniaturka jest rzadziej spotykany od “normalnej wersji”.

owczarek szetlandzki oddam
Owczarek szetlandzki oddam – zdjęcie znalezione na stronie Pixabay.com

Owczarek szetlandzki usposobienie

Wesoły, miły pies, który potrafi zdyscyplinować stado owiec. Lubi ruch, bieganie, aktywność fizyczną. Na pewno chętnie towarzyszyć będą właścicielowi podczas biegania, jazdy na rowerze, wycieczek pieszych i spacerowych. Ten pies nie ufa osobom, których nie zna. Żyje około 15 lat, jest zatem zwierzęciem długowiecznym. Jest to pies rodzinny, który przywiązuje się do całej rodziny i nie jest bynajmniej zazdrosny, lecz opiekuje się wszystkimi. Lubi szczekać na rowerzystów i samochody, jego hałaśliwość może być męcząca.

owczarek szetlandzki usposobienie
Owczarek szetlandzki usposobienie – zdjęcie znalezione na stronie Psy24.pl

Powyższy artykuł powinien zapoznać Ciebie z tematem: owczarek szetlandzki, owczarek szetlandzki cena, owczarek szetlandzki oddam, owczarek szetlandzki hodowla, owczarek szetlandzki miniaturka, owczarek szetlandzki usposobienie. Zapraszam do komentowania newsa oraz polecenia znajomym.

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *